www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Stále svítí středový panel
Autor: liborets (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2014 05:11

Ahoj. Můj problém jsem zde nenašel, tak zakládám.
Mám astru f r.v.99 1,4 i a jednoduchý display co ukazuje čas a datum a teplotu. Měnil jsem podsvit za led. a od té doby i když jsou hodiny nastavené a vypnu klíček, tak display stále svítí i po dvou hodinách. musím podotknout, že vše nejdříve fungovalo správně ale asi po dvou dnech jedna ledka shořela, asi zkrat nebo co. Byl to smrad ale nakonec byla černá jen ta ledka tak jsem dal novou a vše Normálně funguje, ale pořád to svítí. Tak mě zajímá, kde je chyba, a odkud je ten podsvit řízen. Jestli zhasínání zařizuje sám display a nebo něco jiného. Mám neorigo rádio. Díky.

Re: Stále svítí středový panel
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2014 13:16

Jestli se dobře pamatuji, řídí si to displej podle signálu z kolečka regulace podsvícení přístrojů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Stále svítí středový panel
Autor: liborets (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2014 17:59

Když jsem tam dal dnes zpět žárovky, tak vše jakž takž fungovalo. Display reagoval na regulaci kolečkem u světel, a po vypnutí zhasl. Myslím si tedy, že je v tom displayi nějaký tranzistor který to překlápí a tím kraťasem se nějak narušil a trochu propouští i když nemá. No a ledky vesele svítěj. Asi to nechám být, a nebo mezi ledky připojim ještě žárovku, aby to po vypnutí stahla..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********  ********   ********  ********  
 **    **   **        **     **     **     **     ** 
 **    **   **        **     **     **     **     ** 
 **    **   ******    ********      **     ********  
 *********  **        **            **     **        
       **   **        **            **     **        
       **   **        **            **     **        
Powered by Phorum.