www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Někdo z okolí Kolína
Autor: M.C. (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2015 11:16

Zdarec lidi. Nenašel by se nějaký dobrák, který rozumí Oplikům, konkrétně mě se jedná o Astru F Caravan 1,6 16v, za kým bych mohl přijet a pochytit od něho pár rozumů? Jde mi dá se říct o diagnostiku co by to mohlo být. Nemám prachy na to, abych to dával do servisu kde by si řekli např 1000 Kč a řekli by mi"nevíme co by tomu mohlo být". Proto prosím vás, srdcaře, kdo by mi pomohl?

Já bydlím v Kolíně, ale nebude mi dělat problém o víkendu se zajet i někam trochu na výlet.

Díky

Re: Někdo z okolí Kolína
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2015 11:28

Popiš závadu, co to dělá, nebo nedělá???

Re: Někdo z okolí Kolína
Autor: M.C. (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2015 13:33

Já už tady něco i psal, ale někdy něco popsat je umění.
Nefunguje mi sahara. Větrák, když se připojí přímo na baterku, tak se točí, čidlo jsem zkoušel z jiného auta a tím to taky není. Kdysi v autě byla klima, ale ta je vymontovaná.
Dále se mi rozsvící chyba motoru a po rozsvícení chyby, dost často auto chcípne, když se dá na neutrál. Diagnostika píše chybu 0501.
A poslední, auto nemá žádný výkon. Občas se to zatváří, že by to jelo, ale pak se to zakucká a nejedeto. Rozjet se na 1, je někdy umění

Re: Někdo z okolí Kolína
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2015 23:19

Pokud ti nefunguje tachometr, auto ti skoro pokaždé na neutrál chcípne, jelikož řídící jednotka neví zda je motor v chodu...... Nejdříve dej dohromady toto a pak se múžeme bavit dál, jak už ti psal Vendys....:-)
U té sahary si náhodou někdo nepovolaný nehrál s elektrikou??

Re: Někdo z okolí Kolína
Autor: M.C. (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2015 10:01

Tachometr mi prave ukazuje normalne, zadny vypadky, kolisani ukazatele, proste normalne. Pri brzdeni motorem se mi ale vzdy rozsviti motor a na neutral auto chcipne.

Ad sahara a elektrika.Urcite ano. Kdyz nic jineho, tak tam byla klima a uz neni, nekdo ji vybral. Blbli mi predni svetla a tak se kamos po prozkoumani kabelu rozhodl, ze je vyskubne a dal tam kabelaz z 1,6 8v bez klimy. Riznul to nekde u baterky, tam kde zacinaji kabely pro svetla



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  ********    ******   **      ** 
 **     **        **  **     **  **    **  **  **  ** 
 **     **        **  **     **  **        **  **  ** 
 **     **        **  **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **    **  **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **    **  **     **  **    **  **  **  ** 
  *******    ******   ********    ******    ***  ***  
Powered by Phorum.