www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Servo naklápění světel
Autor: Pixicek (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2015 19:24

Dobrý večer,
nedávno jsem byl na STK a byl jsem upozorněn, že na mém autě (Opel Astra F, 1.4i, 1992) nefunguje sklápění pravého světla a tím pádem svítí světlo neustále dovrchu. Než jsem odjížděl, servisákovi se podařilo servo nacvaknout zpátky na světlo, mno než jsem dojel zpátky domů, zase vyskočilo. Dnes jsem vydělal celý pravý světlomet, vymontoval servo motorek a znovu ho zasunul a světlo namontoval. Motorek vrčí, takže bude nejspíš funkční, bohužel sklápění nereaguje. Mohli byste mi tedy, prosím, poradit nějaký figl jak zjistit kde přesně se problém nachází?

Další dotaz se týká volnoběhu: Dosud mi to nedělalo, ovšem dnes jak jsem vypojoval baterii, tak po nastartování nejel volnoběh vůbec stejnoměrně, jakoby si sám ubíral na otáčkách (jsem lajk takže píšu jak si myslím že to je smiling smiley ) až do takového toho vibrující zvuku těsně před chcípnutím motoru a pak zase naskočil. A takhle kolísal a stoupal celou dobu i po ujetí cca 10km.

Předem moc děkuji za jakékoliv odpovědi a omlouvám se za takovou slohovou práci.

Re: Servo naklápění světel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2015 19:07

Motorek pro ovladani svetla ma na konci plastove tycky kulicku, ktera musi zacvaknout do plastoveho zlabku/ramecku na parabole. Obcas to byva boj, ale jde to. Je vhodne svetlo vyndat ven, potom je na to trochu videt.

Co se tyka volnobehu - kazdopadne bych procistil krokovy motorek, navod je tady v techni-ce.

Potom se doporucuje odpojit baterii, po nejake dobe ji pripojit, povypinat vsechny pripadne spotrebice (radio, ventilator atd..), nastartovat (samozrejme bez plynu) a nechat cca 5 minut bublat bez pridavani plynu a zapinani jakych koliv spotrebicu. Tim by se mela ECU "naucit" volnobeh.

Re: Servo naklápění světel
Autor: Pixicek (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2015 12:47

Děkuji moc za rady, určitě o víkendu zkusím. Ještě se chci zeptat, kdyby to z nějakého důvodu zase vypadávalo, nebude se nic dít, když tu kuličku omotám alobaloem nebo něčím?

Krokový motorek - máte na mysli váhu vzhuchu?

Re: Servo naklápění světel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2015 14:27

Krokovy motorek volnobehu, je krokovy motorek volnobehu, nikoliv vaha vzduchu.

[www.kadett.cz]

Pokud bude kulicka vypadavat, je tam neco ulomeneho a to fakt alobal, nebo neco podobneho nevyresi.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **      **  ********   *******  
    **      **  **   **  **  **     **     **     ** 
    **       ****    **  **  **     **     **        
    **        **     **  **  **     **     ********  
    **        **     **  **  **     **     **     ** 
    **        **     **  **  **     **     **     ** 
    **        **      ***  ***      **      *******  
Powered by Phorum.