www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Problém s fungl novým snímačem otáček vačky zn. Automega
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2015 15:44

Ahoj všichni. Dle diagnostiky jsem měl problém se snímač otáček vačkového hřídele (Astre G 2003 1.6 16V Z16XE). Při větším zahřátí vyskočila výše uvedená chyba a z motoru se stal tříválec.

Zakoupil jsem tedy levný snímač otáček vačky od fy. Automega (protože byl cca 10x levnější než originál), bohužel se zapojeným snímačem auto okamžitě po nastartování chcípne nehledě na pokus přidat plyn, tedy chová se hůř něž zcela bez snímače.

Jelikož reklamaci by řešili měsíc, tak jsem objednal jiný - od FEBI. Bohužel nebyl skladem takže mi poslali jakýsi "TOPRAN". Chová se to s ním uplně stejně - motor ihned po nastartování chcípne. Dle uplně stejného vzhledu i stejných vad na výlisku soudím, že oba zakoupené snímače pochází ze stejné linky.

Nemáte někdo prosím zkušenost s podobným problémem/ se zbožím od výše uvedených výrobců? Nevím už co dělat. confused smiley Jsou oba zakoupené snímače šmejdy nebo je problém jinde confused smiley

P.S. V rodině máme Kadetta, 3x Astru F - celkem bezproblémová vozidla a toto Gčko.
Jediné co pořád dokola musím řešit je právě to nejnovější.angry smiley

Re: Problém s fungl novým snímačem otáček vačky zn. Automega
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2015 16:46

Odpovedel sis sam. Oba zakoupene jsou smejdy... Ja tohle resil na Omeze a vyresil jsem to jen castecne. POkud nekoupis original, nebo risknes vrakarnu, tak problemy nezmizi sad smiley

Re: Problém s fungl novým snímačem otáček vačky zn. Automega
Autor: Johnny006 (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2015 10:07

Diky za radu. Tak jsem to chtel vratit, ale v jednom obchode mi nabidli pouze vymenu za snimac od jeste jineho vyrobce (s doplatkem). Takze toto bude muj posledni pokus s dalsim neorigo snimacem. Kazdopadne sem napisu kdyby to pomohlo i kdyby ne. At dalsi lidi vedi na ktery smejdovyrobce si maji dat zvlast pozor.

Re: Problém s fungl novým snímačem otáček vačky zn. Automega
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2015 18:51

Je zajimavy, ze jiny cidla od ruznych/pochybnych vyrobcu jsou relativne v pohode. Krome vahy vzduchu, to je taky kapitola sama pro sebe.
Ale cidla na vacku to je peklo...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **    **   ******    *******   **     ** 
 **    **   **   **   **    **  **     **   **   **  
 **    **   **  **    **        **           ** **   
 **    **   *****     **        ********      ***    
 *********  **  **    **        **     **    ** **   
       **   **   **   **    **  **     **   **   **  
       **   **    **   ******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.