www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
12V v kufru
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2015 07:18

Čau opláci. Řešil už někdo 12V zásuvku do kufru? Nejlíp F caravan. Dík

Re: 12V v kufru
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 10:38

Napadá někoho, odkud bych mohl napájet zasuvku, kterou si udělám v kufru astry f caravan? Zatižena bude proudem cca 5A. Děkuji

Re: 12V v kufru
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 11:17

Nejlépe z pojistky č. 20, nebo přívod přes novou pojistku...

Re: 12V v kufru
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 16:27

potřebuji totiž, aby tam bylo stálých 12V, tedy bez nutnosti otáčet startérem

Re: 12V v kufru
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 16:33

Nejvhodnější mi příjde pojistka č.8, hm? co znamená ta svorka 30? Jinak pokud to je příprava pro přívěs(tažné nemám), nebude k "zadku" něco už natažíno?

Re: 12V v kufru
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 17:28

Máš asi na ledničku co? Doporučuju připlatit za ledničku s ochranou před vybitím, nebudeš na to muset pořád myslet a líp si užiješ dovču;-)

Možná tam nebudeš mít kontakty pro tu pojistku 8, díval ses?

Další, MOŽNÁ jednodušší řešení by bylo natáhnout si káblík přímo od baterky, hned u baterky si dáš pojistkové pouzdro s patřičnou pojistkou, kostru vemeš v kufru u kostry světel. Káblík 1,5mm2 je pro více než 5A dostatečné, já bych dal 2,5mm2, nikdy nevíš kdy se rozhodneš zapojit něco většího ;-)

Re: 12V v kufru
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 17:42

Nechtěj vědět jak jsem chladil pivíčka letos smiling smiley
a něco jako konektor v zádu asi nehrozí vid(staré fóra)? Myslel jsem, že bych alespoň nasvorkoval něco někde...nechce se mi věřit, že tam nic není...téééda...
Každý den jezdím, nevím kdy bude času rozebírat celou stranu káry sad smiley

Re: 12V v kufru
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2015 09:33

No jediných stálých 12V v kufru co mě napadá je osvětlení kufru, ale to dá s těží tak do 1A, v létě ani to ne... Nepodceňuj to. Mrkni na fotky, ani na pojistkách není dobré šetřit...

[venca6.rajce.idnes.cz]

Re: 12V v kufru
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2015 13:51

Ty jo, pěkný no...nevím co dělat už...Koumal jsem na to všude, i u rezervy, a nic

Re: 12V v kufru
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2016 15:24

Hele objevil jsem volný konektor za plastem leveho středového sloupku.
Když spojim červený kabel s šedym, tak je tam 12V.
Ale když spojim šedý s četným, tak je tam 5,6V a rozsvítí se vnitřní osvětlení a to i se zavřenýma dveřma.
To osvětlení svíti určo na 12V, protože je tam ledka, která pod 11V nesviti. K čemu ten konektor může být?

Re: 12V v kufru
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2016 10:12

A nemůže to být příprava pro zadní stahovačky oken? Tam mám jak jistě chápete, páky...
Ale konektor je jen a pouze na levé straně. ..hm...Kdybych tak věděl z jaké pojistky to vychází... napájet budu max 5A...

Re: 12V v kufru
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2016 17:08

Pokud je ten konektor k ničemu náhodou...
Jak a nebo kde se napojím na pojistku č.8? Prosím nejlíb by bylo i s foto. Moc Děkuji

Re: 12V v kufru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2016 17:27

Prosím Tě, toto už řešíš od listopadu a stále nic. Není přece nic jednodušího, než přímo od baterky natáhnou kabel, samozřejmě přes pojistku( nemusíš vůbec do pojistkové skrínky, dáš pojistku i z pouzdrem, koupíš za pár korun). Protáhneš pod platama prahu až do kufru. Kostru chytneš kdekoliv v kufru.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: 12V v kufru
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2016 06:40

To Brouček: Je to jako bys šachy poprvé hrál...
Listopad vidíš, ale že se zuby nechty snažím nenapájet trapných 60W, to už ne!

Já jsem kliďas...Odpověď jsi ale napsal, tedy děkuji ti za ni...
Teď je čas a prostor se do auta opřít. Ten konektor vyzkouším. vyndám pojistky 1,8, a 15
a uvidím kde se to pohybuje...seženu si samici tohoto konektoru a krásně to napojím a budu vědět kde se mi to pohybuje, kde je to napojeno, a budu vědět, že s 60W bordel nikde nebude.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******    **    **  ********  ******** 
 ***   **  **    **   ***   **  **           **    
 ****  **  **         ****  **  **           **    
 ** ** **  **   ****  ** ** **  ******       **    
 **  ****  **    **   **  ****  **           **    
 **   ***  **    **   **   ***  **           **    
 **    **   ******    **    **  ********     **    
Powered by Phorum.