www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2017 19:57

Ahojky všem. Mám Opel Ascona 1.6i. Je to motor bez lambdy a katalyzátoru. Odešla mi ŘJ a musel jsem vyměnil za jinou. Jenže ta mi po ohřátí motoru vykazuje chybu lambda sondy - kterou nemám. Nehledě na to, že druhou a třetí svíčku mám černou - řekl bych velká bohatost směsi a jsou nejblíže klapce a navíc nedokážu dohonit předstih. Auto sice jede, ale po prudkém přidání plynu zacuká, zakašle a pak jede. Má i takový tupý zvuk. Prostě to není ono. Když seřídím předstich tak jak má být, šlápnu plyn na doraz a motor se úplně propadne. Musím povolit aby to akcerovalo. Byl by někdo ochoten mi přehrát jednotku na E16NZ. Sám to nedokážu a z vrakoviště neseženu. Momentálně mi ji posílají z vrakoviště, ale na tu jsem auto ani nenastartoval. Pomůže někdo prosím, nebo nemá ji někdo doma? Díky za pomoc.

Opel Ascona C16NZ



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Jeník (13.06.2017 20:06)

Re: Přehrátí jednotky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2017 07:36

:-O.... přehrát nejde.. a softem to není... hledej na rozdělovači

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2017 19:03

A co mam hledat?

Opel Ascona C16NZ

Re: Přehrátí jednotky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2017 06:46

rozdělovač... a modul

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2017 12:35

Rozdělovač je ok, modul zlobil - když se ohřál nefungoval, vyměněno. Ale to tím nemůže být, když mi jednotka hlásí chybu lambda sondy...

Opel Ascona C16NZ

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2017 20:17

Hlásí mi to 13 - lambda sonda, napětí se nemění. Tak co stím tedy?

Opel Ascona C16NZ

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2017 20:31

Pises "...Mám Opel Ascona 1.6i. Je to motor bez lambdy a katalyzátoru..."
...a v podpisu mas C16NZ...

Tak je tam neco spatne...
1.6i neni bez lambdy a katalyzatoru... Proto ta chyba...

Tak ze hledej mozny volny draty, kde byla lambda pripojena.

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2017 18:25

Mám to auto už 17 let. Lambda tam nikdy nebyla. I tady v návodech píšete, jak z C16NZ vyřadit lambdu. Bylo vše ok, až jednoho dne auto nejelo. Dal jsem ho tenkrát do servisu,kde vyměnil vstřikovací hlavu a řj. Vyměněná ŘJ postupem času dělala to, že po nějaké době začala držet na volnoběh cca 2500ot. Servisák mi poovídal, že jednotku kterou potřebuji nelze v ČR sehnat a není ani v německu, kam často pro díly jezdil. Podařilo se mi tenkrát sehnat tuto, která po ohřátí auta generuje chybu 13, a auto i tak nejede jak má, páč mám 2 a 3 svíčku černou, auto při akceleraci zakašle a má tupý zvuk, nehledě na to, že nedokážu dohonit předstih. Pokud ho nastavím jak mám, tak po prudkém přidání plynu auto zcela umře a nejede.
Proto se pídím, kdo dokáže z této jednotky vyřadit dle vašeho návodu lambda sondu.

Opel Ascona C16NZ

Re: Přehrátí jednotky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2017 08:35

Rozdělovač

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2017 20:00

Jak může rozdělovač vygenerovat chybu 13?

Opel Ascona C16NZ

Re: Přehrátí jednotky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2017 11:58

chybu 13 ne ale ty zavady že nejde předstih a podobně jo...

Re: Přehrátí jednotky
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2017 14:22

Dnes jsem dal novou řídící jednotku, tak uvidíme co to ude dělat. Předstih jsem seřídil, zatím to vypadá slibně. Uvidíme co to bude dělat na silnici.

Opel Ascona C16NZ



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********  ********   **        
 **     **  **           **     **     **  **    **  
 **     **  **           **     **     **  **    **  
 *********  ******       **     ********   **    **  
 **     **  **           **     **         ********* 
 **     **  **           **     **               **  
 **     **  ********     **     **               **  
Powered by Phorum.