www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
výměna spínací skříňky
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2020 18:34

ahoj, vyměnil jsem astru F za corsu B, ale ptám se ze zvyku tady , protože na corsafóru zrovna tohle není a stejně jsou ty auta v hodně věcech stejný.
nešel mi vyndávat klíček ze zapalování, měl jsem za to, že je rozbitá vložka. Když jsem ji vyndal, vypadli mě takový dva kousky kovu, jeden je malej úlomek a jeden takovej zahlej kolík, viz foto. Mám podezření, že to není ulomený z vložky, ale z toho kovovýho tělesa spínací skříňky. Teď mi nejde zasunout stará ani nová vložka zámku zpět, chybí mi asi tak 5 mm a už to naráží natvrdo. Nevím, jestli něco nedělám blbě, nebo je celý to hliníkový těleso v háji, netušíte pls?

edit: ještě mě napadlo, pokud je to chyba jen v té mechanické části, tak tam jsou jenom ty západky od zamykání volantu ne? kdybych to nějak znefunkčnil, tak by jen nešel zamykat volant, ale na samotný startování by to nemělo vliv, co myslíte?

________________________________________________________
Opel Corsa B 1.2 16V, 5dv. 2000, X12XE automat, 48kW
Ford Mondeo TDCi 2.2 Titanium X, hatchback 2006, 114kW
do 2010: Opel Astra F 1.6 8V, 4dv. 1997, X16SZR, 55kW



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil petrik (26.06.2020 18:50)

Přílohy: IMG_20200626_161949.jpg (109.6KB)   IMG_20200626_161604x.jpg (265.6KB)  
Re: výměna spínací skříňky
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2020 06:16

Osobně bych nikdy neriskoval uzamčení volantu za jízdy a nebastlil bych něco, co nemusí fungovat
Raději tam dej něco 100%niho

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: výměna spínací skříňky
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2020 07:42

risknul bych to aspoň na cestu do servisu, teď nejenom že nenastartuju (má to i imobilizér), ale bez elektriky ani nevyřadím na neutrál, je to automat

Re: výměna spínací skříňky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2020 08:04

Ten ulomenej kolik je ze samotny vlozky. Nekdo ji tam rval silou.
Sundej z druhy strany samotnou spinacku (cerna kulata krabicka s dratama), pichni do ni sroubovak a nastartujes... Klicek musis mit samozrejme u civky imobilizeru, aby to nastartovalo.

Re: výměna spínací skříňky
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2020 11:23

půjdu to vyzkoušet. Ten šroubovák možná půjde strčit skrz spínací skříňku, když tam není ta vložka. Klíček přiložím k cívce, asi tam má být při startování, jednou nastartovanej motor už nezhasne ne? vyzkouším

ten kolík mi nepřipadá že je z vložky, protože mám novou, prohlížel jsem je několikrát ze všech stran a obě jsou úplně stejný. Spíš bych řekl že je to nějaký stavítko z měchanismu zámku volantu ve spínačce. V té vložce není žádná díra, kudy by mohl vypadnout, třeba byl uvolněnej právě kvůli tomu ulomenýmu kousku a když jsem vytahoval vložku, tak vypadl s ní.
díky

Re: výměna spínací skříňky
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2020 07:05

přikládám foto - ten úlomek je zub, za kterej je potřeba chytit ten kolíček, je to západka zámku volantu. Musí se to šroubovákem stlačit, aby západka zaskočila za zub, a teprve pak tam jde nasunout ta vložka.
Servisák mi řekl, že je to u starších aut běžná závada, že se to řeší výměnou, odřezáním celýho zapalování, nebo odvrtáním těch zalamovacích šroubů, který ho drží na tyči řízení. Dělají to samozřejmě na místě, když s autem nejde odjet.
Zkusím to ještě udělat tak, že tam vrazím klínek, aby západka držela dole napevno, vyřadím tím zámek volantu. není to asi úplně bezpečný, ale zase pokud tam dostanu tu vložku a nebudu točit klíčkem do polohy 0, tak by to ničemu vadit nemělo. Aspoň na přejetí z garáže do servisu...

Přílohy: 010EF.jpg (391.1KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******    **     **  ********  
 **        **     **  **    **   **     **  **     ** 
 **        **     **  **         **     **  **     ** 
 ******    **     **  **   ****  **     **  ********  
 **        **     **  **    **   **     **  **        
 **        **     **  **    **   **     **  **        
 **         *******    ******     *******   **        
Powered by Phorum.