www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2008 21:30

Ahoj.Prosím nevíte někdo co by to mohlo být.Při otáčení do leva se ozívá ze zadu od pravého kola takoví zvuk jako by bylo auto přeložené a blatník drhnul při otáčení o kolo.Když to srovnám,tak nic.Jenom když točím do leva.Díky a PÁČEK

OPEL ASTRA F CARAVAN X16SZR/1996

Re: Při otáčení
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2008 10:41

keď je auto zdvihnuté heverom tak nemá koleso vôľu? ja som mal podobné príznaky a bolo v háji ložisko kola

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2008 11:30

Ahoj.Nevím.Na zvedáku jsem to ještě neměl.Jinak když vyřadím když jedu z kopce,tak auto jede tiše.Jenom při prudkém otáčení do leva.Jinak díky.Budu muset hledat příčinu dál.PÁČEK

Re: Při otáčení
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2008 14:37

Buď ložisko kola nebo vnější homokloub...

Re: Při otáčení
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2008 16:27

no homoklb to tiež môže byť ale ak to ide na 100% zo zadu tak tipujem na ložisko zadného kolesa, najjednoduchšie skús kopnúť párkrát do zadného kolesa ak to bude mať vôlu, alebo bude divne cvakať tak bude problém s tým

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2008 16:46

Ahoj.Díky za rady.Kde se nachází ten vnější homokloub.Na kolik příjde ložisko do zadního kola?Díky a PÁČEK

Re: Při otáčení
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2008 20:47

No, já si nemyslím, že to máš zezadu...řekl bych, že ti hučí přední kolo při otáčení..ale jsetli fakt zadek, tam samozřejmě homokloub není a je to o ložisku..to stojí na astru kombajn docela dost..tak kolem 4500Kč...

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2008 21:55

Dík za odpověd.Dneska při jízdě se ten zvuk ozíval mezi zadním kolem a kufru.No musím se připravit na nejhorší-koupit ložisko.Díky a PÁČEK

Re: Při otáčení
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2008 09:35

no tak cena záleží aj od značky, a ja keď som mal v háji ložisko zadného kola tak som pri jazde na rovine nič nepočul len pri zákrutách to dosť rupalo a keď som naložil kufor tak to pískalo, po rozobraní sa mi to celé vysypalo na zem takže celkom nebezpečná vec keď sa s tým jazdí

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2008 14:25

Ahoj.No to si mě vystrašil!!!!Co se může stát?Ten zvuk se projevuje jenom když se otáčím na cestě.Jinak né.Díky a PÁČEK

Re: Při otáčení
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2008 15:09

Pokud máš to ložisko vysypaný hodně hrozí ti buď jeho zadření=zablokování kola.
V případě akutnějšího "vysypání"(destrukce klece a kuliček) ti v krajním případě hrozí naprosto nekontrolované zvětšení vůle v uložení kola a nebezpečí např. prasknutí rázy namáhané hřídele kola apod.-prostě ti může ulítnout kolo. Nicméně obě jmenované možnosti jsou spíše extrémní případy. Pokud ti ložisko hučí jen při stranovém zatížení, je to první příznak toho, že se loučí. Zvedni auto na hever a zkus, jestli se ti nevrklá inkriminovaný kolo. Pokud ano, s výměnou vůbec neotálej!!! Když kole zkusíš na zvednutém autě otočit, ucítíš, jakoby něco dřelo (kolo jde hůř otočit) příp. kolo se točí s takovými divnými kovovými zvuky - to všechno josu příznaky ložiska v háji. Zvedni káru a hned poznáš - práce na 10min

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2008 15:35

Dík za rady.Těd jedu pryč.Až potom něco zjístím dám vědět.PÁČEK

Re: Při otáčení
Autor: JardaF (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2008 04:07

Nemůže být ta příčina i prozaičtější a rámus dělat i fakt nějaké to drhnutí něčeho o kola ? Nemáš v zadních podbězích dané plastové vložky ? Bývá to druhovýroba, rozměrově každý pes jiná ves a ty moje dělaly (po namontování) v zatáčkách rámus doslova příšerný - donutilo mně to vyměnit silentbloky zavěšení zadní nápravy, než to dalo aspoň trochu pokoj... Zejména pokud bys měl širší kola než je v TP, postavení kol trochu do A po nějakém blbci, který nevěděl, co už by do toho auta naložil atd....

Re: Při otáčení
Autor: michaela (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 08:40

dobrý den chtěla jsem se zeptat, mam stejný problém jako vesměs tady všichni u levého předního kola mam při zatáčení do prava takové velmi hlasité rachtání,je to prý špatný homokloub a nemam si s tím prý zahrávat a muže se stát že my upadne kolo jelikož je už auto staré a puvodní majitel s tím jezdil po lese.tak by mě zajímalo kolik takový homokloub stojí a kde ho mam koupit.A mam ještě jeden problém s tím že my auto velmi často chcípá i když jsem rozjetá tak my auto najednou začne spomalovat a nechce mě pustit rychleji pak najednou vystřelí do předu někdy musím jet po městě na dvojku jelikož mě to na trojku chcípá je to asi filtrem ale nevím jestli vzduchovím nebo olejovím tak vás prosím o radu moc děkuji valtová. OPEL KADETT CARAVAN

Re: Při otáčení
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 10:15

Zdravím!
To vrčení z kola je buď homokloub nebo ložisko kola. Ložisko dopředu stojí +- 500Kč, homokloub stojí podle výrobce od 1000 až 1500...výměna homokloubu je otázka cca na půl hodiny, ložisko vyměnit je tak na dvě, protože se musí vyndávat celý person z auta...Ale z vymletého homokloubu Vám kolo neupadne, to už by musela bát celkem dost velká shoda náhod (ale když se rozsype, tak jste každopádně momentálně dojela thumbs up ). Nicméně pokud je hodně načatý určitě ho to chce vyměnit!
Jinak to chípání bych řekl, že nebude jenom samotný filtr (určitě vzduchový!!!, olejový tohle neudělá)...myslím, že to bude klasika - svíčky, víčko a palec v rozdělovači, kabely. Jinak co v tom máte za motor - ono se takhle blbě radí, když ani nevim, jestli karbec nebo vstřiky;-)...

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 18:19

Ahoj Opláci.Tak ted ten zvuk při otáčení do leva se ozívá od řadicí páky.moody smiley Když ji při otáčení trošku odtlačím tak chraptějicí zvuk přestane.confused smiley Tak nevím.Nemate prosím někdo tech.popis řadicí páky?Abych zjistil co se tam dá vyměnit.Předem díky.smiling smiley Páček

Re: Při otáčení
Autor: MICHAELA (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 18:50

děkuji za radu motor je vstřiky a ještě ten homokloub seženu kde?ten mam koupit já?nebo my to vymění v servisu?nebo to muže udělat známý?nevím vubec se v tom nevyznám děkuji moooooc

Re: Při otáčení
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2008 13:15

Nj, tak zkus vyčistit vstřiky (hledat v poradně), vyblikat závady z jednotky atd.
Kloub i ložisko ti může vyměnit kdokoliv - jestli jsi někde od Prahy, klidně ti to udělám.
Koupit třeba v autokelly, elitu, autobenexu apod....

Re: Při otáčení
Autor: FoxN (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2008 14:43

To bude výfuk

Re: Při otáčení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2008 18:43

Ahoj.Tá odpověd že to bude výfuk je na otázku na ten zvuk u řadicí páky?Máš stím nějaké zkušeností?Předem díky a páček



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********  ********   **     ** 
 ***   ***   **  **   **        **     **  **     ** 
 **** ****    ****    **        **     **  **     ** 
 ** *** **     **     ******    **     **  **     ** 
 **     **     **     **        **     **  **     ** 
 **     **     **     **        **     **  **     ** 
 **     **     **     ********  ********    *******  
Powered by Phorum.