www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
"chroupání" od předních kol
Autor: ice (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 10:52

Ahoj lidi, u Opla (c20let s 4x4) se mi ozývá podivný zvuk jakoby od předních kol, z míst kde je převodovka. Tohle se mi začalo stávat od té doby, co jsem nechal v Opelu dělat výměnu spojky za nové. Příklad : rozjedu za jedna (třeba v koloně) a sotva pustím plyn a nechám to dojet na jedničku, tak se ozve takový vrčivý zvuk, který zpomaluje s otáčkami. Zajímavé na tom je, že se to ozývá i když mám nebo nemám zařazenej kvalt. Vždy za pomalé jízdy. Totéž se děje i když couvám. Nemá někdo nějaký nápad co by to mohlo dělat? Napadly mě věci jako : málo oleje v převodovce, kloub na levé straně u kola, nebo nějaké vůle v převodovce... ¨

předem dík za nějaké rady

i

Re: "chroupání" od předních kol
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 11:35

nebo taky vypínací ložisko od spojky

Re: "chroupání" od předních kol
Autor: ice (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 12:18

Taky možno, ale vždyť mi tu spojku dělali v servisu měnili kompletní sadu + spojkový lanko. Že by něco opomněli??


i.

Re: "chroupání" od předních kol
Autor: ice (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2011 10:28

Tak jsem vzal na pomoc "chytrou knihu" a podle ní seřídil spojku. Sice zabírá teď o malinko později, ale to chroupání se o malinko ztišilo, ale nepřestalo. Takže tím to asi nebude... tak co dalšího by vás tady napadlo ?

i.

Re: "chroupání" od předních kol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2011 09:23

Nevim jak tebe ale me by napadlo to reklamovat?!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **   ******   ******** 
 **     **   **   **    **  **   **    **  **       
 **     **    ** **      ****    **        **       
 *********     ***        **     **        ******   
 **     **    ** **       **     **        **       
 **     **   **   **      **     **    **  **       
 **     **  **     **     **      ******   ******** 
Powered by Phorum.