www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
posilovač řízení
Autor: Rosol (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2005 09:27

Prosím, nevíte někdo, na kolik by přišla dodatečná montáž posilovače volantu do Astry F?

Děkuji

Re: posilovač řízení
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2005 14:15

Zkus si vyhledat slovo SERVO nebo POSILOVAČ ve starších příspěvcích a určitě se to tam dočteš, už se to tu nedávno řešilo do Kadetta, takže ceny budou cca stejný, záleží za kolik seženeš díly.
Nebo si zajdi na vrakáč a zeptej se za kolik ti nechají servo, hadice a čerpadlo a uvidíš hned na kolik tě to vyjde! Popřípadě si přičteš práci pokud bys to nezvládl sám.

Re: posilovač řízení
Autor: Fukín (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2005 15:58

Mám dvě Astry F.obě v naftě,jedna servo má,druhá ne. Podle mně není rozdíl takový,aby stál za dodatečnou montáž servořízení. Podotýkám,že ta Astra,která servo má,ho má v úplném pořádku. To servo má význam hlavně při otáčení na místě,naopak,pokud potřebuji rychle zatočit,líp se motá Astra bez serva-hydraulika potřebuje víc času kvůli ventilům a hadičkám,ten olej se prostě brání. To je můj názor,ale nikomu ho nenutím.

Re: posilovač řízení
Autor: máslo (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2005 18:57

Nevím na kolik by přišla dodatečná montáž ale servo z astry je shodný
jako z kadeta ale musiš vyměnit alternátor protože servo je hnané plochým řemenem. Jinak se mě jedno válí na dílně.

Re: posilovač řízení
Autor: Fukín (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2005 20:10

Servočerpadlo má KLÍNOVÝ řemen 13,jenže montáž serva,to není jenom čerpadlo,musí se dát jiná skříňka řízení.

Re: posilovač řízení
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2005 07:24

musí se vyměnit řemenice na klice a samotné řízení. Domontovává se čerpadlo (to je hnané klínovým řemenem) a veškerá soustava trubek a hadic od čerpadla k řízení, včetně vyrovnávací nádržky. Já to kupoval za 7 tisíc...
Jinak auto s hydraulickým posilovačem se lépe ovládá při manévrech na parkovišti, ve vyšších rychlostech mám pocit (ale může to být jenom můj názor), že jde řízení moc lehce a nedává mi ten správný feedback...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   *******   ********  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **         **   **  
 **     **  **     **         **  **          ** **   
 ********   **     **   *******   ******       ***    
 **          **   **          **  **          ** **   
 **           ** **    **     **  **         **   **  
 **            ***      *******   ********  **     ** 
Powered by Phorum.