www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Klepání u zadního kola
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 17:09

V poslední době mi začalo z ničeho nic něco škaredě klepat u pravého zadního kola, když jedu po nerovnostech. Výfuk to není. Vypadá to, že tam vše drží tak jak by mělo. Možná to začalo dělat v souvislosti s tím, že jsem tam měl nevyvážené kolo, které celkem házelo. Kolo už mám v pořádku, ale pořád to klepe. Je to celkem nepříjemné, v autě nemám rád zvuky, co tam nepatří.


Re: Klepání u zadního kola
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 22:03

Já mám asi to samé, mě to dělá uchycení zadních tlumičů nahoře v hrncích v kufru. Tam by měl být gum.něco(přesný název nevim) a nejspíš máš gumu v čudu. Snad to bude ono.

Re: Klepání u zadního kola
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 22:08

Mě cvakaly zadní ložiska, někdy jsou dost povolený a dvakají, je dobrý je rozdělat, vyčistit a namazaný je vrátit zpátky.A nebo potom něco na brzdách v bubnu.

Re: Klepání u zadního kola
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2005 20:58

Zkoušel jsem lomcovat kolem, ale to se ani nehne, tak by ta ložiska snad mohla být v pohodě. Spíše bych to viděl na tu gumu nad tlumičem. Zítra se na to podívám. A jak se vlastně dostanu k tomu ložisku? Brzdy mi dělali před půl rokem, tak by snad měly být v pohodě.


Re: Klepání u zadního kola
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 15:41

Klepání se mi dnes povedlo odstranit. Nebylo to uchycení tlumičů ani ložiska zadního kola. Po několika hodinách práce a hledání jsem zjistil, že je povolený jeden šroubek v zadní boční výplni a kvůli toho to tak klepalo...
No, jsem rád, že je to vyřešeno, nečekal jsem že to bude taková blbost :-D




Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  **    **  **    **  **       
 **    **   **   **    **  **   ***   **  **       
 **          ** **      ****    ****  **  **       
 **           ***        **     ** ** **  **       
 **          ** **       **     **  ****  **       
 **    **   **   **      **     **   ***  **       
  ******   **     **     **     **    **  ******** 
Powered by Phorum.