www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
zvláštní pískání od kol ?
Autor: T.O.M. (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 17:46

Nazdar dámy a pánové: problém:

Opel Astra F Caravan, r.v.95, C18XEL

- občas se ozve od levého zřejmě předního (část rodiny tvrdí zadního) kola hodně hlasitý "pískot" vyšší frekvence za těchto podmínek:
- rychlost cca 50 - 60 km/hod, v rychlostech vyšších ani nižších se to zatím neprojevilo
- je jedno, jaký rychlostní stupeň je zařazen (3, 4, 5), tedy zvuk není závislý na otáčkách motoru, ale na rychlosti
- zvuk ztichne po sundání nohy z plynu, ozývá se tedy pokud je motor - kola v záběru (v chytré knize je popsán hluk vadných předních ložisek - ten to určitě není a hluk vadnáho ložiska spojky - ozval se a ustal bez práce se spojkou - takže taky ne)
- ozývá se hodně nepravidelně, v neděli po ujetí cca 10 km nepravidelně v následujících cca 30 km - vždy pouze ve výše uvedených rychlostech a nepravidelně, dnes po ujetí cca 400 km poprvé, po přestávce (nákup) už se neozval i přes následujících 5 km rychlostí 50 - 60 km/h
- zatím se ozval pouze v přímém směru - tudíž ta špatná identifikace předního či zadního kola
- poprvé se ozval v něděli, dnes podruhé, oba dny byla venkovní teplota nad cca 24°C slunečno - že by vliv teploty ???

pokud má někdo nějaký nápad, sem s ním... Díky

Re: zvláštní pískání od kol ?
Autor: Pavel. (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2005 11:49

jestli je to pisklavy zvuk tak se nejspise jedna o brzdove oblozeni, to je znela normalni a za jizdy cas od casu to dela. Lepsi ale je nechat se nato podivat nakomu kdo tomu rozumi, nebo nekde v servisu. Zdali tam nedre brz.oblozeni o brz.kotouc.
Hodne zdaru.T.O.M. napsal:

> Nazdar dámy a pánové: problém:
>
> Opel Astra F Caravan, r.v.95, C18XEL
>
> - občas se ozve od levého zřejmě předního (část rodiny tvrdí
> zadního) kola hodně hlasitý "pískot" vyšší frekvence za těchto
> podmínek:
> - rychlost cca 50 - 60 km/hod, v rychlostech vyšších ani
> nižších se to zatím neprojevilo
> - je jedno, jaký rychlostní stupeň je zařazen (3, 4, 5), tedy
> zvuk není závislý na otáčkách motoru, ale na rychlosti
> - zvuk ztichne po sundání nohy z plynu, ozývá se tedy pokud je
> motor - kola v záběru (v chytré knize je popsán hluk vadných
> předních ložisek - ten to určitě není a hluk vadnáho ložiska
> spojky - ozval se a ustal bez práce se spojkou - takže taky ne)
> - ozývá se hodně nepravidelně, v neděli po ujetí cca 10 km
> nepravidelně v následujících cca 30 km - vždy pouze ve výše
> uvedených rychlostech a nepravidelně, dnes po ujetí cca 400
> km poprvé, po přestávce (nákup) už se neozval i přes
> následujících 5 km rychlostí 50 - 60 km/h
> - zatím se ozval pouze v přímém směru - tudíž ta špatná
> identifikace předního či zadního kola
> - poprvé se ozval v něděli, dnes podruhé, oba dny byla venkovní
> teplota nad cca 24°C slunečno - že by vliv teploty ???
>
> pokud má někdo nějaký nápad, sem s ním... Díky

Re: zvláštní pískání od kol ?
Autor: T.O.M. (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2005 18:09

obložení vers. kotouč mě napadl taky, zvláště když obojí je vyměněno, ale neseděla mi ta rychlost, ve které se to ozývalo a navíc teplota kotoučů byla pouze průměrně teplá a cca stejná na obou předních kolech, takže jsem vyloučil přidřenou desku - nicméně dnes jsem vyhodil brzdové destičky ven, kartáčem vyčistil jak dráhy desek, tak čepy plovoucího třmenu a složil, po ujetí zhruba 20 km výše uvedenou rychlostí se zatím nic neprojevilo, tak uvidíme
ale v každém případě dík za tip

Re: zvláštní pískání od kol ?
Autor: Mirek (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2005 15:11

A jsi si jisty, ze je to piskani od kola? Ja si to u sve Astry myslel taky (ono se mi to opravdu podle meho sluchu ozyvalo jakoby od leveho predniho kola), ale pri vymene rozvodoveho remene jsem byl upozornen, ze mam totalne suche lozisko u napinaci kladky klinoveho remenu - a bylo to opravdu ono. Pri urcite konstelaci to proste piskalo a zvuk se zpod kapoty linul jakoby od kola.

Re: zvláštní pískání od kol ?
Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2006 19:10

Mám stejný problém u hondy civic 2003, nevím v čem to vězí, už jste to vyřešil ? dik ya odpověď karel



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  ********   ******    **     ** 
 **     **     **     **        **    **   **     ** 
 **     **     **     **        **         **     ** 
 **     **     **     ******    **   ****  **     ** 
 **     **     **     **        **    **    **   **  
 **     **     **     **        **    **     ** **   
 ********      **     ********   ******       ***    
Powered by Phorum.