www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Stabilizátor naprav
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 07:14

Koubajz : a na sraz dorazíš?

Re: Stabilizátor naprav
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 07:47

To Misa: úchyty na kasli se neopotřebovávají a není je potřeba měnit, je to jen ocelová spona a uvnitř rozřízlá gumová "hadice", pokud se ti zdá že máš v tý gumě vůli tak stačí dát mezi sponu a pryž podložku z rozstříhnuté duše z kola, jiná situace je u úchytů na ramenech, každopádně obojí bude mít praděpodobně www.zraly.cz

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 08:12

jedna se mi o to ze jsem koupila stabilizator z gsi ale toto mi chybi teda jestli jsou ty uchyty na kastli tak ne ale to zatim nejak nevim...Pujdu se kouknout.

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Peta (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 15:01

Rekne mi nekdo jak to s tema stabilizatorama na predek je?
Chci si koupit nove drzaky na kastlu a zraly i opel mi rek ze 8v a 16v maj jine a 1.6ky taky jinej ale ja ho mam menenej tak poradne nevim jakej vzit.


Maj 16v veci prumer jak 8v? a kdyz tak jaky.?
16v?
8v?
1.6ka?

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 16:09

Predni stabilizator pro 2.0 8V a 16V maji prumer stejnej.

2.0 8V a 16V - prumer cca 22 mm, mozna 21, meril jsem to pres barvu
1.6 8V - prumer 16 mm, taky pres barvu.

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Peta (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 22:12

Stando jo jo presne toto jsem rikal zralymu i u oplu a on mi vyjel microfisch a rika mam tady 4 typy tech futer na ty stabilaky jeden na prumer 22 pak 20 dale 16 a pak jeste neco rikal ale to si moc nepamatuji.

Bylo mi receno ze 16v ma jiny a 8v ma jiny!
Aspon ty futra maj tak napsane!

Jsem s toho docela mimo.Chci koupit ty drzaky plus ty gumy do toho nove a ted koukam.

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 05:37

A Ty mas stabilizator dodatecne namontovanej a nevis z jakyho je to auta? Kdyz reknu u Opelu ze chci silenbloky k stabilizatoru treba na Kadett 2.0 8V tak by meli snad vedet co tam jejich kolega Helmuth montoval, ne??..:-)
Posli me mail, mrknu se odpoledne do katalogu jakej jakej je tam rozdil, jestli to tam bude.

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 09:19

Rom@n: Zkusim to stihnout. Ale chtel bych jet. Mozna prijedu s kamosem jinym kadettem.

Re: Stabilizátor naprav
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 09:50

já jsem měl slabší stabilizátor a dával jsem tam silnější z GSi, držáky na kasli jsem použil z toho slabšího, ono po nějaký 150 tis km už byli trošku vymáčklý a na ten silnější šli naprosto bez problémů, takže buď použij starší 16 mm a nebo nový 20 mm a nacpi je tam, vždyť je to guma a ta se zmáčkne, jinak ale myslím že není problém vzít šupleru a změřit průmět toho tvého konkrétního stabilizátoru :-)

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Peta (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 15:55

Presen Stando nejakej stabilizator jsem koupil (z GSI) ale nikdo nevi z jakyho typu...:-/ Jo jo mate pravdu zmerim prumer...

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 10:02

Po jaké době (km) by se měli měnit ty tyčky předního stabilizátoru na kadettu 1.6 a kolik asi stojí?

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 10:15

Stoji asi 170 Kc za kus a ja je menim az kdyz se mi zdaji moc rezavy nebo ty gumicky moc jety.

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 10:16

Kup si zavitovou tyc M8 a ty tycky si z toho urizni..:-)
Co se taky vymeny, tak spis odejde (spuchri) ta guma, nez ty tycky, ty zase dokazou ureznout a ulitne to..:-) Ty gumy se daji taky poridit a moc drahy asi ani nebudou..

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Dalibor M. (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2006 06:16

Mam jen drobny dotaz k silentbloku predniho stabilizatoru (uchyceni do kastle).
Na strane u ridice je uz ta guma docela vymlacena, je vhodnejsi vymena za novy silentblok, nebo staci "podlozit" kusem hrube gumy? Kolik orientacne stoji novy silentblok? Je vhodne menit obe strany, predpokladam... Je nejaky problem (ficura) pri vymene?
Diky moc za odpoved.
Opelum zdar!!!

Dalibor
Kadett GSi, C20NE


Re: Stabilizátor naprav
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 12:09

problém s výměnou není žádný, cenu ti určitě řekne www.zraly.cz

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Rosta gsi (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2006 17:43

Rekne mi nekdo zda kdyz chci montovat na kadetta na predek stabilizator z gsi tak jestli to tam jde montovat normalne aniz bych musel nazvedavat motor ci tak neco...V servisu mi rikaj ze se musi zvedat motor...

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2006 20:36

Je to trochu jezek v kleci, ale jde to aniz bys musel cokoliv zvedat nedo oddelavat. Teda predni kola sundat musis..:-)

Re: Stabilizátor naprav
Autor: jiři (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 13:08

cusky chtel bych se zeptat jak moc narocna je dodatecna montaz stabilizatoru?? Jestli se to zvladne sikovny clovek a nebo se to musi dat nekam do servisu??

Re: Stabilizátor naprav
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 13:49

To jiri : No a co si precist dva prispevky nad tvym?? Doma to mas hotovy za 10 minut a to jeste 5 minut z toho budes sundavat kola...:-)

Re: Stabilizátor naprav
Autor: JakubIV (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2006 16:41

Zdravíčk kolegové Kadettáci...
Chtěl jsem se cás zeptat, mám Daewoo Racer 89, zda-li by i k tomuto vozu šly domontovat stabilizátory?
Pokud ano, jaký průměr? Případně jestli to sedí z Kadetta 1,6 či jakého??

A poslední, možná jsem toto přehlédl v diskuzi, ale jestli máte někdo zkušenost s tím, jak se jezdilo bez stabilizatoru a nasledně se stabilizátorem...
Je to podstatný rozdíl?? smiling smiley

Díky moc,

Jakub
Daewoo Racer 89

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   *******   ********   *******  
 **    **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
     **    **     **  **             **           ** 
    **     **     **  ********      **      *******  
   **       **   **   **     **    **             ** 
   **        ** **    **     **    **      **     ** 
   **         ***      *******     **       *******  
Powered by Phorum.