www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
účinnost brzd
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 07:46

Ahoj, mám jeden dotaz. Včera mi zničeho nic začaly blbnout brzdy.
účinnost je skoro stejná jako byla, jen mě pedál brzdy jakoby nepustí k podlaze a má takový jakoby napružený chod - jako by tam byl vzduchový polštář. Při opakovaném zmáčknutí brzdy mám pocit, že šlapu na pumpu na vzduch - i podle zvuku. Brzdovka mi přitom neubyla a neubývá.
Nevíte co to je? Nerad bych se někde vysekal.
Můžu si to případně opravit sám?
V letě jsem měl sundaný přední kola a brzdy byly - desky i kotouče v pohodě, zadek jsem nekontroloval.

Re: účinnost brzd
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 07:51

odvzdušnil si je?

Re: účinnost brzd
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 07:54

Brzdy jsem neodvzdusnil, ani nevim jak, nikdy jsem to nedelal

Re: účinnost brzd
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 08:00

No pokud jsi ted nic nedelal z brzdovkou a to chovani jak popisujes tak bych to tipnul na jiz spatnou brzdovku. Nech si ji zmerit. Asi ti uz peni a to se pak tak chova jak kdybys slapal vzduch.

Re: účinnost brzd
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 08:17

souhlas s Petrem, nech vyměnit brzdovku, je to párstovková položka a máš klid a jistotu... Ale je tam jisté riziko, že s novou brzdovkou odcházejí vzadu na bubnech brzdové válečky... Prostě je ta brzdovka vyžere...

Re: účinnost brzd
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 16:02

Driv bych ale zkusil odvzdusnit brzdy.Me to delalo to stejny.Odvzdusnil jsem je a v poho.Navod je v chytry knizce myslim.A jestli ne,napis na debatu.Myslim,ze vetsina lidi Ti poradi

Re: účinnost brzd
Autor: Sam (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 19:23

A válečky do bubnů stojí asi 300k za jeden

Re: účinnost brzd
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2005 06:16

diky vsem za rady..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ********  **     **  ******** 
    **     **     **  **        ***   ***  **       
    **     **     **  **        **** ****  **       
    **     ********   ******    ** *** **  ******   
    **     **         **        **     **  **       
    **     **         **        **     **  **       
    **     **         **        **     **  **       
Powered by Phorum.