www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Změna kotoučů 236 za 256
Autor: Vita (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 06:13

Ahoj,mám takovou otázečku. Vyměnil jsem přední brzdové třmeny na kotouče 236/20 GM za ATE se sponou. Lze přejít s těmito třmeny na kotouče 256/20, respektive 256/24.Předpokládám výměnu držáku mezi vlastním třmenem a personem. Nebo jsou ty třmeny odlišné?
Důvodem nejsou špatné brzdící účinky, ale to, že by měly větší kotouče lépe odvádět teplo a tím být odolnější při delším brzdění. A taky tam ty kotouče působí tak nějak zakřiknutě ;o)
Díky Vita

Re: Změna kotoučů 236 za 256
Autor: mysirda (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 20:30

Jestli jsi pouzil trmeny ATE se sponou tak ty jsou urceny pro kotouc 256/24 a tento kotouc by jsi mel pouzit. Zadny drzak mezi trmenem a perosnem neni potreba,trmen je jiz uspusoben tak aby se ty kotouce do nej vesly. Jinak vic najdes v sekci Technika - Brzdy

Re: Změna kotoučů 236 za 256
Autor: Honzaa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 10:34

Astra F X16SZ


Mám vepředu chlazené kotouče 236/20 a třmeny ATE se sponou.
Chěl bych se zeptat, když budu měnit ty kotouče za 256/20 vejdou se mi tam??? Nebudu k tomu muset kupovat i nějaké jiné třmeny??? Nebo ty stávající nějak posouvat??? Fakt netuším, poraďte.
A vejdou se ty kotouče do 14" plech disků???

Předem děkuji.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        **      **  **     **  **    ** 
 **        **        **  **  **  **     **   **  **  
 **        **        **  **  **  **     **    ****   
 ******    **        **  **  **  *********     **    
 **        **        **  **  **  **     **     **    
 **        **        **  **  **  **     **     **    
 ********  ********   ***  ***   **     **     **    
Powered by Phorum.