www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
pružiny a tlumiče
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2005 11:20

mám combi C 18 NZ r.v.91 a protože mě odcházejí tlumiče, chci udelat celej podvozek. zkusím sehnat stabilizátory z Gsi ?, sport. pružiny JOM -35 ?, tlumiče? s ohledem na cenu asi Kayaba, ještě nevím. může mě někdo zkušenější poradit (mám káďu teprve rok). dík.

Re: pružiny a tlumiče
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2005 05:38

Pokud už máš stabilizátory,tak bych je asi neměnil, teda pokud je nemáš zadarmo, pokud vím,tak C18NZ má ve standardu stabilizátor náprav. Maximálně bych vyměnil silenbloky.Pružiny ano, ty bych dal,ale nevím jak moc voziš náklad když máš combi. CO se týká tlumičů Kayaba,tak na foru Nexia klubu se to rozebíralo hodně a prý nejsou nejhorší, dobrý poměr mezi cenou a životností.

Re: pružiny a tlumiče
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2005 16:15

no s tím nákladem, občas táhnu zástěrky po zemi. našel jsem na www.jom.de u těch pružin, asi zatížení náprav :max. 770 Kg VA
max. 830 Kg HA . nevite někdo jak je to u kadetta podle výrobce ?




Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   ********   **     ** 
 **     **  ***   ***  **     **  **     **   **   **  
 **     **  **** ****  **     **  **     **    ** **   
 ********   ** *** **  ********   ********      ***    
 **         **     **  **     **  **     **    ** **   
 **         **     **  **     **  **     **   **   **  
 **         **     **  ********   ********   **     ** 
Powered by Phorum.