www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
rozmer kol
Autor: drbi (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 11:54

zdravim vsechny pritomne, potreboval bych poradit ohledne rozmeru alu disku, chtel bych si je koupit a nevim jestli se musim soustredit jen na oply a nebo je moznost tam napasovat i z jineho auta, npr. facko nebo filcka (samozrejme 4x100) - spise mi jde o tu stredovou diru aby to pasovalo, nebo by tam byly potreba nejaky podlozky?
diky za vsechny rady

Re: rozmer kol
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 12:13

vnútorny rozmer diery si odmeraj a potom k doskom sú aj vymedzovacie krúžky. Podstatné je aby nebola diera menšia.

Re: rozmer kol
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 12:38

Podívej se do starších příspěvků. Tam jsem už někomu vysvětloval, že disky z koncernu VW na Opela nepasují. Rozteč je stejná, ale průměr středového náboje je u Opela menší (cca o 1 mm v průměru). Disk pak drží pouze na na šroubech, které jsou dost namáhány a dochází k vibracím, které se přenáší do celého auta.

Re: rozmer kol
Autor: drbi (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 12:42

ja jsem to prave nikde nemohl najit, a jeste se zeptam kdybych tam dal vymezovaci krouzky tak by to melo jit, ne? a nevite kolik tak stoji a kde se daji sehnat
jeste k tomu vw, takze ani z felicie by tam nepasovaly?

Re: rozmer kol
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 15:19

Hledej na www.e-pneu.cz
V "plech katalog" jsou roměry všeho co má 4 kola!
Pavel

Re: rozmer kol
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 15:46

Rozdíl mezi Opel a koncernem VW ( VW, Audi, Škoda, Seat) je při rozteči 4X100 rozdíl středového náboje v průměru!!!! 0,5 mm. To znamená že kroužek by musel být 0,25 mm silný. (omlouvám se za předchozí příspěvek, uvedl jsem 1 mm).
U Alu disků se to řeší tak, že se na soustruhu zvětší průměr středové díry na disku a pak se vyrobí (nejlépe z hliníku) příslušný kroužek, který je zvětšený o požadovaných 0,5 mm v průměru. Něco to samozřejmě stojí.
Když disky máš, pak proč ne. Chceš-li je koupit, kup si si originály.

Re: rozmer kol
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 10:04

Vymezovací kroužky jsem kupoval v Brně v Autoprestige. Cena se hejbe podle typu kol. Když jsem tam kupoval otci na Dezenty tak stál jeden asi 80 korun(plastový a dal mi je hned) a když jsem si kupoval pro sebe na O.Z., tak je objednával, trvalo to asi 14 dní a jeden stál 250korun.(kovový s pružinou). Záleží na typu kol a jestli se ještě dělají. Např. starší Dezenty měli jinou středovou díru než mají novější. A sehnat ty kroužky na ty starší kola bude možná problém (takhle mi to bylo vysvětleno). Mě dával poslední čtyři kusy co měl.

Re: rozmer kol
Autor: drbi (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 10:36

tak jsem si vcera koupil ty disky a padnou jak ulity, zadnou vuli jsem pri montazi nezaznamenal tak to bude snad ok
diky vsem za prispevky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********  **      **  **         ******** 
 **  **  **  **        **  **  **  **    **      **    
 **  **  **  **        **  **  **  **    **      **    
 **  **  **  ******    **  **  **  **    **      **    
 **  **  **  **        **  **  **  *********     **    
 **  **  **  **        **  **  **        **      **    
  ***  ***   ********   ***  ***         **      **    
Powered by Phorum.