www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Kola - rozmery na kadetta
Autor: MaSo (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2005 08:25

Zdravím, mám Kadetta-E a sháním lité kola a nikde se k nim nemohu dopátrat. Jen Astra, Korsa a jiné; posujou i na Kadetta? předpokládám, že rozteč je 4x100. Díky moc za rady

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2005 20:32

Mozna proto ze Astra i corsa ma stejny rozmery....:-)

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: MaSo (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 18:54

A co vnitřní průměr díry (náboj)MaSo napsal:

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: Fukín (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 19:20

Najeď si na www.e-pneu.cz,tam mají přesné rozměry disků na všechny možné vozy a vysvětlivky,jak se to na disku a pneumatice měří. Podle toho zjistíš,třeba:Felicia má stejnou rozteč dír a o půl milimetru větší díru uprostřed,teď jde o to,jestli by ti pasovala šířka. To byl jenom příklad,ale to všechno tam najdeš.

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 21:34

Dělají litáky z filcky nějaky problém,když mají o 0,5mm větší středovou díru??Vyžaduje to distanční kroužek nebo se to bez problémů vystředí na šroubech????A co šrouby?Filcka má delší šrouby a trošku jiné sedlo šroubu,tak mě zajímají zkušenosti a poznatky těch,kteří litáky z feldy na oplu mají nebo měli....Díkk

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: Fukín (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 10:32

Já jsem Ti napsal,že třeba Felda,protože má stejnou rozteč. Větší díra nevadí,protože to zvládnou kolové šrouby,na některých autech nemusí být díra žádná. Věřím tomu,že tam najdeš hromadu dalších možných disků,např:vím,že stejnou rozteč měl Žigul,který to má podle Fiata,ale musel by ses podívat zase na to,aby ta díra byla alespoň stejná a taky na rozměr zapuštění do podběhu.
Já jsem si tu stránku našel náhodně,když jsem hledal,z čeho by ty disky na Astru šly třeba použít,protože,co mám za zprávy. Prý podle EU olověné závaží poškozuje přírodu a tak se bude muset používat zinkové. Kdo máte pojem o ceně zinku,zjistíte,že přezouvání na sezonu a tím pádem vyvážení bude pěknej majlant. Prostě obout a dokud to půjde,tak nevyvažovat.

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 07:09

sháněl jsem elektrony na astru a měl jsem strach, abych koupil dobrej rozměr - aby se vlezly do podběhu, aby nedrhly při plným rejdu o blatníky nebo brzdiče atd. V orig. servisu mi samozřejmě řekli, že musím použít pouze jimi doporučené rozměry, ale když jsem se informoval u několika prodejců, tak každý dodá kola v rozměrech přesně na určitý typ vozu, včetně distančních kroužků, jsou-li potřeba.

Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 16:04

možná se pletu, ale žigul a fiat mají rozteč 98 a opel 100 ne ?


Re: Kola - rozmery na kadetta
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 11:05

TO DANIEL:Nepleteš se ,spletl se FUKÍN.Žigul,Fiat a starší typ Fáčka mají rozteč 98mm !!!!!!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    ******         **  **         **     ** 
 **     **  **    **        **  **    **    **   **  
 **     **  **              **  **    **     ** **   
  ********  **              **  **    **      ***    
        **  **        **    **  *********    ** **   
 **     **  **    **  **    **        **    **   **  
  *******    ******    ******         **   **     ** 
Powered by Phorum.