www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
hukot od pneumatík
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 20:21

Nazdar vseci !Mám DAEWOO RACER a pri zatáčaní je počuť zo zadu od kolies dajaký hukot.Taký že huhuhuhuhuhuhu môže to byť pneumatikami? Mám pneumatiky značky Kormorán vraj sú to polské.Môže to byť aj ložiskami? Za odpoveď ďakujem KONYK

Re: hukot od pneumatík
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 20:55

Ano, muze to byt jak pneumatikami, tak loziskem v kole. Jestli mas predni pneu jine znacky, zkus to prehodit. Popripade prozout na zimni.

Re: hukot od pneumatík
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 19:30

Kormorány jsou strasne hlucny,nedávno jsem je sundal protoze se to uz nedalo vydrzet. Hlavne na betonové dálnici. Trochu pomuze kdyz je nahustis DUSIKEM 1,8 predek a 1,6 zadek ale zázraky necekej


Re: hukot od pneumatík
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 19:19

Když jsem koupil první Astru,byla obutá na Barum Brilantis a to byl hukot,hlavně že Drží-Podrží-Vydrží. Jezdím hodně na polňačkách a brzo to měly za sebou. Teď tam mám obyčejný protektory a klid. No a jestli je Kormorán pšóna,tak je to šunt jako všechno polský.

Re: hukot od pneumatík
Autor: pažo (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2005 17:15

Mam len otazočku: ak ten hukot od zadnych pneumatik nie je sposobeny pneumatikami,ale vadnymi ložiskami,da to osebe vediet,ked to bude kriticke,alebo to jednoducho "klekne",myslim kvoli bezpečnosti.Dakujem za odpoved.

Re: hukot od pneumatík
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2005 17:49

Kriticky to bude az se Te kousne zadni kolo. A muze se stat ze to pri tom odnese celej naboj. Nemluvim o tom co udela auto ve velky rychlosti kdyz se kolo zablokuje...
Muzes zkusit naboj malinko dotahnout, ale neni to reseni.
Viz [www.kadett.cz]

Re: hukot od pneumatík
Autor: Tondach-sedanC16SE (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2005 19:13

A je jedno jak je zadek zatížený?Řeším něco podobného,ale u mně je to pouze ve více lidech.Takže to vypadá na občasné chycení gumy o podběh nebo lem blatníku.Pružiny prasklé nejsou,tlumiče jsou OK.

Re: hukot od pneumatík
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 06:20

No jo, jenže než se to ložisko kousne, tak to bude hučet tak nesnesitelně, že už to dotyčný většinou nevydrží a vymění to. A navíc, většinou to docela dlouho trvá.

Re: hukot od pneumatík
Autor: Davo (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 16:18

Prosím, prosím o Vaše zkušennosti.
Potřebuju koupit nové pneumatiky na astru 195-60-R14 a zajímalo by mě jaké máte kdo zkušennosti s hlučností jednotlivých značek a typů pneumatik o jejich vlastnostech, životnosti atd. Budu vděčný každému, kdo se podělí o své zkušennosti.
Díky

Re: hukot od pneumatík
Autor: Jiříček Aatra X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 17:14

Řešil jsem také hučení.Nejdřív jsem myslel že ložiska ale bylo mi sděleno servisákem, že by měly vydržet tak kolem 250 tisíc. A měl pravdu. Vzádu jsem měl Sávy ještě se slušným vzorkem ale musely pryč. Byla to jejich práce.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   ********   **     **  ********  
 **     **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        ********   **     **  ********  
  **   **   **        **          **   **   **        
   ** **    **    **  **           ** **    **        
    ***      ******   **            ***     **        
Powered by Phorum.