www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 09:40

měl jsem na kadettu 1,7D pneu 175/70-13 a dal jsem alu kola s pneu 195/50-15. Nejde mi o jízdní vlastnosti, to je jasný, ale jde mi o to, jestly se zvýší spotřeba, jestly nebude znát že ta guma je o 2cm širší.
Dík za info

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 10:23

To vis ze to bude znat, bude to linejsi, Ty budes vic dupat na plyn a tim padem to bude i vic zrat.
Ja vzdycky kdyz na jare shodim zimaky (175/60/14) a nasadim 195/50/15, tak mam pocit ze me pochcipali pres zimu nejaky kone...:-)

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 11:35

Já mám na autě 195/55-15 a je pravda, že je to trochu znát,možná i na spotřebě,ale není to nějak extrémní (mám 1.6ku). Pozorovatelé dobře ví že se dá i s širokými a vysokými pneu zahrát ve sprintu pěkné divadlo yawning smiley)

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: oplik.jeník (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 13:41

ale větší kolo má větší zrychlení....

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 14:26

Pokud na to máš motor ...

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 14:40

výška kola je stejná jako původní, jen je širší a je víc ven :-)

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 10:16

Mně by zajímal rozdíl spotřeby mezi 185/60 a 175/65 - máte někdo zkušenost?

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 10:24

Trochu tohle diskuzi zenete do extremu, rozdil 1cm v sirce pneu uricte nezvedne spotrebu o pul litru a deci navic snad nikoho nezabije, ne??

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2005 19:08

Širší pneumatiky znamenají zásah do geometrie,může se to vymstít při větší rychlosti v zatáčce,zvlástě pokud se obují na disky,které mají jiný rozměr ET(střed disku vůči uchycení). Dále,čím širší pneumatika,tím větší zahřívání-měknutí směsi a zase trochu spotřeba.
Dělal jsem několik let na diagnostice a seřizování motorů a geometrie.

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: Vita (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 06:13

To jpl
A taky vem v úvahu hmotnost samotných disků. Ony ty alu disky bývaj těžší než plecháče. A některé o dost. Takže "zhoršená" akcelerace a "delší" brzdná dráha.
Ale kola dělaj auto, ne?

Re: vliv šířky pneu na spotřebu
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 18:08

Vita má pravdu, kola dělají auto, dal jsem je tam jen na zkoušku a už tam asi zůstanou, už mě i kontrolovaly policajti a koukaly na všechny kola a pak že mám vše ok, mě se taky zdaj ty 15" na kadetta ok :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   ******   ********   ******   **     ** 
 **  **  **  **    **     **     **    **  **     ** 
 **  **  **  **           **     **        **     ** 
 **  **  **  **           **     **        **     ** 
 **  **  **  **           **     **        **     ** 
 **  **  **  **    **     **     **    **  **     ** 
  ***  ***    ******      **      ******    *******  
Powered by Phorum.