www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 18:18

Poradte mi co to je. To k cemu vede na obrazku ta sipka. Na obou zadnich kolech se to svevolne protaci, nijak to tam nedrzi.. nenapada me zadna funkce kterou by to splnovalo.. Pri jizde to "zvoni" jak se to protaci .. jde to otocit i prstem jak je vidno na obrazku.
Event. pokud to takto neni v poradku, co s tim udelat ? Diky

Přílohy: 01.jpg (38.5KB)   02.jpg (54.3KB)  
Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 20:50

Ahoj fifo dělal jsem asi tak před týdnem generálku zadních brzd a měl jsem to celé rozebrané a moje rada je asi tato.
Zřejmě to bude špatné gufero na těch nábojích v zadních kolech.
Budeš muset sundat tu plechovou krytku uprostřed a za ní je korunková matice, ale ještě než ji sundáš tak vyndej závlačku.
Pak tahem k sobě vyndáš náboj ve kterém jsou dvě ložiska a zřejmě ti vypadne to špatné gufero, na něm najdeš číslo a podle něj kup nové a znova ho narazíš na ten náboj , mrkni se i na ložiska jestli už nejsou špatné a vyměň je taky.
To je ale jen má rada a nemůžu ti zaručit, že je to na 100% to gufero,
ale nenapadá mě nic co by to mohlo být jelikož jsem to měl takto celé rozebrané. Jo a vyměň i mazací tuk.

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 11:59

tak jo, jenom potrebuju aby aspon den neprselo a mohl sem se na to podivat. DIK

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 17:35

Hele koukni jakej obrazek jsem nasel :-)

Myslim, ze to je ta 6tka.
Takze to dlac dovnitr auta a ne ven jak jsem ti blbe radil :-)



Příspěvek upraven (11. 07. 2005 19:37)

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 17:38

Hele koukni jakej obrazek jsem nasel

Myslim, ze to je ta 6tka.
Takze to tlac dovnitr auta a ne ven jak jsem ti blbe radil



Příspěvek upraven (12. 07. 2005 08:49)

Přílohy: zadni naboj.jpg (60.6KB)  
Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 06:09

mrkni na kadett technika/návody/výměna zadního ložiska , tam máš řez zadním nábojem a návod na demontáž

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 08:42

Vrabi jenze on ma Astru a tam je naboj jinej, nejde rozebrat, meni se jako celek. Rez je v obrazku v mem prispevku vyse. Na Astre je v navodech navod na vymenu toho naboje od Tomina. Ty loziska v tom naboji se nedaji vymenit (aspon co jsem slysel) a cely naboj stoji 2700Kc. Strasna cena, oproti loziskum na starsi naboj.

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2005 16:08

Vrabi dik, ale je to jak rika Roger, meni se to jako celek a stoji to tri litry..

jinak ROgere natlacit to tam nijak nejde, dneska jsem to zkousel a nechapu ten system..ty krytky mam asi uz uplne zhoblovane jak se tam stale protaceji, takze si delaji co chteji ale upevnit tam proste nejdou.. zkousel jsem je i zboku zmacknout francouzakem aby aspon drzeli ale krouti se potvory...
tak sem mel chut je uplne vyrvat, ale rikam ze aspon trochu tam funkci ochrany pred bordelem zajistuji.. tak kdyz jedu, tak cinkam ;]

Sundat cely naboj se mi nepodarilo, to se na heveru neda povolit, musel bych pod tim stat..

..snad docinkam az do toho chorvatska

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 09:14

aha nějak jsem si nevšiml že to je astra, zkusil bych ty krytky něčím omotat (kobercová páska) a pak je tam namáčknout, měli by držet

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Tronda (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 13:13

Ahoj kluci mam astru F 1,6 caravan r.v.98 s ABS - nevite nahodou jestli na zadnich loziskach se musi vymenit cely naboj nebo se daji pouze vymenit loziska. Docela mi na prave zadni strane huci kolo. diky za odpoved

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2005 11:19

Astra rok vyroby 98 bude mit urcite uz naboj. Cili nachystej si na nej tak 3 tis. Kc :-(

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Tronda (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2005 07:31

Roger - Ta priblizna cena je pro naboj s ABS nebo bez.. Jeden znamej kterej prodava auto dily mi rikal ze maji dva typy naboju bez ABS stoji kolem 1.000,- s ABS 4500,- coz je velkej rozdil.

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 09:13

Tronda: zkontaktuj ID TOMINO z debaty, ten to pred nedavnem resil, udlela i navod a ma myslim i ABS..

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 09:14

VRABI: tyjo to neni vubec spatny napad, s tou paskou, drzet sice asi nebudou, ale rozhodne by pak nemusely vydavat ten desny plehocvy zvuk za jizdy

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 11:32

To Tronda : měnil jsem to na Caravanu s ABS, je to monoblok - zapouzdřená ložiska na náboji - mění se to vcelku - práce na cca 30 minut na jednom kole , pokud jde vše sundat a povolit a cena za náboj pro ABS od firmy SKF byla 2796 kč.

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Tronda (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 10:18

diky za info

Re: LOZISKA V ZADNICH BUBNECH ?
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 18:43

Pánové. Mám prosbu a nechce se mi otvírat nové téma. Nemohli by jste se mi někdo kouknout do chytré knížky a opsat čísla obou zadních ložisek jak velkeho tak i maleho byť to je v návodech, jen pro zichr. Je to na Kadetta 1.6i caravan. Moc děkuju:-) Gallo



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **          *******   ********   ******** 
       **  **    **   **     **  **     **  **       
       **  **    **   **     **  **     **  **       
       **  **    **    ********  ********   ******   
 **    **  *********         **  **         **       
 **    **        **   **     **  **         **       
  ******         **    *******   **         ******** 
Powered by Phorum.