www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 19:15

Čau chlapi,jsem už v koncích.Pořád mi něco buší na nerovnostech od přední nápravy,resp.od pravého předního kola.Vyměnil jsem už všechny čepy,všechny silenbloky na ramenech,dokonce i přední tlumiče a pořád to na nerovnostech klepe.Všiml jsem si,ale že při přibrždování na hrbolech to tolik neklepe,tak nevím,protože desky mám taky nové....Dost mě to štve..

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 20:15

Něco podobného měl mladej,má Omegu.Dělaly to volné brzdové destičky.Stačilo kopnout do kola a poslouchat odkud to jde.Po výměně destiček to přestalo.

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 20:26

čau
nevím jaký máš brzdiče, ale mě to dělalo přesně to samý, měl jsem od kámoše kadetta 16d a on uvolňoval zarezlé vodící válečky na třmenech GM tak že ty díry ve třmenech probrousil kotoučkem do vrtačky a trochu to přehnal, takže ten třmen na těch válečkách pěkně vaklal a mlátilo to jako prase.při brždění ticho. Na třmenech ATE to může dělat vypadená nebo prasklá ta pružina (vlastně je to kus drátu) co přitlačuje třmen k držáku.

ty máš tuším gsi16v ne ? tam netuším jak to je, ale když to přestane při brždění mohlo by to být uložení třmenu nebo tak něco,snad jsem pomoh.


Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 20:30

To NOVON:

Mě to dělalo taky. Prolezli jsme kde co, brzdy,čepy,........
A nakonec jsme došly. Možná to teď vyzní jako prkotina (došli sme na to až po dvou hodinách), ale dělal mi to volnej tlumič. V motorovým prostoru pod tou krytkou, jsem musel dotáhnout ten střed a zároveň držet tu matici na obvodu aby se netočila se středem.

Je tam, ale pěkně blbej přístup k té matici. Nevím, ale myslím, že v servisech na to mají (musejí mít) speciální klíče.
My to dělali imbusem(střed) a pomocí sikovek jsme držely tu matici (očko tam nešlo a přez ráčnu tam zas nešel dát ten imbus)
Nakonec jsme ho teda dotáhly, ale 2 imbusy v háji, úpně ukroucený. :-(

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2005 06:09

Nahoře jak je uložení tlumiče je ložisko a dost často se stává,že je v háji a díky jeho vůly se ozývají tyhle zvuky. Když vyndáš tu vrchní krytku na tlumiči, tak ho uvidíš.
Jak se ale mění tak to nevím.

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2005 20:36

VŠEM MOC DĚKUJI ZA RADY.ZKUSIM VYMĚNIT CELÉ HORNÍ ULOŽENÍ TLUMIČE..JEŠTĚ JEDNOU DÍKY MOC.

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 06:36

no me taky furt neco klepalo a kdyz to zustalo i po vymene tlumicu, zjistil jsem, ze byla povolena napravnice. Teda zjistil to jeden sikovny pan ;]. Tak kdyz uz budes pod autem, vem imbus, nasad na nej metrovou trubku a zkus si dotahnout srouby.

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 21:55

TO FIFO: U Kadetta je nápravníce a šrouby na inbus? Mám 1,4 a nemám přední stabilizátor,teda jestli jsi myslel toto..

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: dusan (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 13:22

Niekto tu pisal , ze taka prkotina - uchytenie tlmica. Mne to tiez klepalo. Preliezli sme snad vsetko na naprave. Az som to vzdal. Potom pri vymene tlmicov som zistil , ze lavy mi v tom uchyteni hore drzal na jeden zavit !!! Newjem si predstavit co by to sprravilo, keby povolil aj ten posledny zavit !!!NOVON napsal:

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 16:50

Tak jsem vyměnil to horní uložení předního tlumiče a nic se nezměnilo MASAKR....A ni si nedovedete představit jak mě to se...Jo ještě pro dodaní auto bylo bouchlé právě na ten pravý podběh..

Re: PŘEDNÍ NÁPRAVA - HLUK
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 09:43

Tak už jsem na to bouchání asi přišel.Měl jsem dneska zvedlé auto na zvedáku,protože jsem měnil sport.konc.díl výfuku za klasický a jak šmejdím pod autem,zadívám se k přední nápravnici,pak ještě blíže a ještě blíže.....No,málem jsem s vyvrátil..Na přední nápravnici prasklina jako "kráva".Právě v tom místě kde je to nejvíce vystužene.Je uplně vidět,jak o sebe ty plechy třou,když je to prasklé..No okamžitě jsem kontaktoval svého karosáře.SNAD TO PUJDE NěJAK ZAVAřIT A VYSTUžIT :-(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **        **     **  ********  ******** 
 ***   **  **        **     **  **        **       
 ****  **  **        **     **  **        **       
 ** ** **  **        **     **  ******    ******   
 **  ****  **         **   **   **        **       
 **   ***  **          ** **    **        **       
 **    **  ********     ***     **        **       
Powered by Phorum.