www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brždění zadního kola???
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2005 09:26

Kadett, C16NZ, 5-ti dvéř. hatchback, rv.91

Ahoj. Mám problém. Přijedu do garáže a když s autem nějakej den nejedu, tak zadní pravé kolo je zabržděné. Musím přes zpátečku rozhoupat trochu auto tak, až to povolí. No už se mi i stalo, že jsem venku o kousek i popojel a zadní pravé kolo (za spolujezdcem) se táhlo smykem.

Upozorňuju, že ruční brzdu téměř nikdy nepoužívám. Auto při parkování mám jen bržděné přes řadící páku. Proč to dělá? Kdy se to samo sepne ta brzda? A proč až po několika dnech v garáži, nebo přes noc venku? (spíš ale po dvou dnech venku). Teď se bojím až příjde zima.

PS: díval jsem se na podobné příspěvky, nic takového jsem ale nenašel.


Děkuji za každou radu, Jirka

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 09:10

Predpokladam,ze mas vzadu bubny,takze by je to chtelo mozna rozebraz a minimalne odrbat od rzi,mozna vymenit.Me to taky na minulym aute delalo a stacilo,kdyz jsem to rozebral a odrbal a nastrikal WD40.

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 09:12

Ok. Zkusím to. Jinak vyměnit si myslel to obložení na paknách, že? Je to drahá záležitost?

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 11:41

Ale proč to dělá? Vždyť, když zaparkuju, tak brzda není v činnosti, nikdo nebrzdí. Tak jak to, že je pak zakousnutá?

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 18:08

jeste se koukni jestli nemas zamrzly tahla rucky.Muze to byt lehce kousnuty a pri delsim stani to zase ztvrdne. A menit oblozeni je az posledni moznost. Nejprve zkus prostrikat olejem cely mechanismus vcetne toho valecku v bubnu.Vic me nic nenapada.Urcite to bude nekde v tom

Re: Brždění zadního kola???
Autor: otuan (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 16:28

Zdravim a měl bych k vám prosbu. Měnil jsem brzdové čelisti a nějak nemůžu seřídit ruční brzdu. Nožní brzdí zdá se dobře,ale ruční mi to chytne úplně nahoře a ještě ne zcela. Potřeboval bych vědět, kde jsou nějaké napínací šrouby nebo něco podobného. Díky moc.
Astra Caravan 1.6 8V r.9/95

Re: Brždění zadního kola???
Autor: ivan.O. (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 16:25

blokovalo se mi stejně levé zadní kolo aniž jsem používal ručku až jsem ho jednou neuvolnil a nechal se odtáhnout, byl to skřivený ten plechový talíř na který se nasazuje buben a paknyx do něj sklouzly a zakously se jinak sada paken + pružinky 1200 kč obě kola prasátka cca 350 kč jedno a talíř cca 650

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 13:43

O víkendu se budu na to kolo muset podívat a kdyžtak zkusím to WD40.

To Ivan O. : Jak se ti ten talíř mohl skřivit? Na něco si najel?

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Lukin26 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 19:05

Ahoj, chci se zeptat pri kazdodennim jezdeni mam problem s ostryma nebo tahlyma zatackama, pri projizdeni tou zatackou se auto samorzejme nahne a piskaji asi bzrdy, pripada mi to jako by to delaly bubny jako bych mel seslapnuty pedal, ale nejaky brzdny ucinek neni poznat, na rovince to nedela. muze mi nekdo poradit cim by to mohlo byt ? diky jo je to kadett 91 c16nz beauty silver smiling bouncing smiley

Re: Brždění zadního kola???
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 19:24

tiež to môžu piskať gumy

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Brždění zadního kola???
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 05:48

Zkontroluj zde není vůle na zadních ložiskách.winking smiley

Re: Brždění zadního kola???
Autor: Lukin26 (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 07:48

palorep - jako jak to myslis ? to nejde do smyku
skalka - auto jsem zvedl a kolem jsem zahybal a vule tam neni



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  **     **  **    **   ******  
 **     **  **  **  **  **     **   **  **   **    ** 
 **     **  **  **  **  **     **    ****    **       
 *********  **  **  **  **     **     **     **       
 **     **  **  **  **  **     **     **     **       
 **     **  **  **  **  **     **     **     **    ** 
 **     **   ***  ***    *******      **      ******  
Powered by Phorum.