www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 10:37

Mám menší problémek,mám na obou předních kolech brutálně sjetý kraje pneu zevnitř,nějak mi uchází čím by to mohlo být? Přece podhuštěná pneu likviduje oba kraje,nebo se pletu?

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 10:57

Co si nechat udělat geometrii, u toho bych začal.

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 11:08

Jak rika Zdenek, nech si udelat geometrii, resp. sbihavost. Jen pro info, nastavuje se sroubem na tyci rizeni, kterej navazuje na cep rizeni...
Zajed si na STK, je to otazka 5ti minut a stoji to jak kde, od 0 do 100 Kc..

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 11:19

Jj díky klucí...já jen pro info zda to není tím tlakem smiling smiley

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 15:12

Kde dělají tak levně geometrii !! U nás to stojí min. 500,- !!! (Morava)

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 19:07

To Svaťa : poprve jsem si ji nechaval delat ve Stribre (u Tachova) v nejakym Skoda servisu, hned me pri to zkontrolovali i brzdy a tlumice a platil jsem 100Kc. podruhe jsem s tim byl na STK v Rokycanech a tam byl znamej kterej za to nic nechtel, ale kdyz jsem tam videl cenik, tak to vyslo tusim na 50 Kc.

Jestli nekdo chce za geometrii na kadetta (btw, klasickou geometrii u kadetta menit jednoduzse a na pockani nejde, jen sbihavost a to jeste jen na predku) 500Kc, tak je to banda blbcu a zlodeju...

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 20:08

Při velké rozbíhavosti se sjíždí vnitřek kola,můžeš mít volné silentbloky v ramenech a pokud jezdíš víc na brzdy,projeví se to stejně.

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 21:52

Maximálně že by mi brzdilo auto...no.takže cena za geometrii předběžně co mi řikal známej 300kč když budu mít štěstí ...Jinak co je divný,že to šlo docela rychle,je to cca měsíc co těm gumám nic nebylo a najednou tohle

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 21:57

Když jsem astru koupil, tak vnitřky byli taky úplně sjetý, geometrie špatná nebyla, tak to alespoň překontrolovali a od té doby v pohodě.

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2005 09:15

Mi se sjíždí guma na pravém kole,ale sbíhavost mám dobrou.Dělá to špatný odklon kola.Je to způsobeno tím,že auto bylo bouchlé na pravý podběh a někdo odfláknul opravu.Musím jedině propilovat horní uchycení tlumiče...

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 05:46

ideální je nechat si udělat laserovou geometrii všech kol, stojí asi 450,- a změří ti sbíhavost, odklon a polohu všech kol, je to dobrá věc při koupi, abys zjistil jestli auto nebylo závažně bouraný, pokud si necháš udělat jen sbíhavost tak se kolo může sjíždět dál

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 18:22

Mám novej poznatek, přehodil jsem kola ze předu do zadu a ze zadu dop ředu...za 1.auto o dost líp sedí, za 2.přestalo házení z volantem proto se ptám,muže mít na svědomí to sjetí blbě vyvážený kolo? (obě kola přední jsem nechal cca před 5 měs.vyvažovat a mám dojem že do toho pneuservisu pujdu někomu nakopat prd***

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 11:06

Uvědom si,že vyvažuješ kolo,které po ujetí několika tisíc kilometrů má úplně jinou hmotnost-a pořád tam máš stejný závaží ! Doufám,žes pochopil,jak to myslím.

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 11:15

To Standa: No s tema cenama je to vsude stejny, u nas na Melnicku neexistuje firma, co by to delala pod 350,- Kc. A je jedno jestli nakou past typu Velorex a nebo Ferrari. Proste 350,- smiling smiley

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 09:51

Mě se to taky vepředu sjíždí po vnitřní straně. "Rozbíhavostí" by to taky mohlo být, ale hlavní myslím je, že mám už hodně slehlá péra (takže je na tom asi špatně oklon kola: /-O-\

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 19:36

Rozbíhavost má vždy svou toleranci a případně se podle odklonu dává na jednu nebo druhou stranu. Takže,pokud máš kola moc rozcapený,tak se dává rozbíhavost co nejvíc k nule.

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 14:54

Kluci tak to ja mam jinou zkusenost take mi to zere vnitrek kola uplny okraj a vypada to ze to delaj tlumice (jsou ko) Auto se porad houpe.
+ posledni moznost ze by to moh delat silenblok na ramenu ale ten se testoval a nejake vule tam nejsou.
Sbihavost mam delanou a to 2krat na lejzru...

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 21:13

měl jsem podobný problém. cukal mě volant asi při 120km/h. Pomohlo vyvážení kol. Oply jsou prej na vyvážení citlivý.jirkaaa napsal:

> Mám novej poznatek, přehodil jsem kola ze předu do zadu a ze
> zadu dop ředu...za 1.auto o dost líp sedí, za 2.přestalo házení
> z volantem proto se ptám,muže mít na svědomí to sjetí blbě
> vyvážený kolo? (obě kola přední jsem nechal cca před 5
> měs.vyvažovat a mám dojem že do toho pneuservisu pujdu někomu
> nakopat prd***

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 14:58

Když se podíváš nahoru na 10.8.,tam máš odpověď na to ,jak ti dlouho vydrží vyvážení.
Trochu ti to řeknu příkladem-vyvažuješ kolo,který má řekněme 5 kilo,dají ti tam na určitá místa celkem 300gramů závaží. Zatímco ty kola jsou na obvodu pořád lehčí a lehčí,to závaží je pořád na svým místě. A přitom by třeba mělo už být závaží taky lehčí a někde úplně na jiném místě obvodu kola.

Re: Sjíždí se pouze vnitřek pneu
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 19:27

Každopádně udělat geometrii,sbíhavost,víc se stejně nenastavuje.Doporučuju v Barumce, mají špičkové vybavení, sám jsem před nedávnem řešil stejnej problém. Předtím, než tam pojedeš, tak rozhejbej stahovací šrouby na řídících tyčích, většinou jsou zarezlé, bacha ať je neutrhneš.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **      **  **     **   *******  
 **   **    **   **   **  **  **  **     **  **     ** 
 **  **      ** **    **  **  **  **     **  **        
 *****        ***     **  **  **  **     **  ********  
 **  **      ** **    **  **  **  **     **  **     ** 
 **   **    **   **   **  **  **  **     **  **     ** 
 **    **  **     **   ***  ***    *******    *******  
Powered by Phorum.