www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Odvzdušnění brzd
Autor: Laďa Moravec (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2005 17:41

Mám problém s brzdamy u Opla Kadetta 1,4i. Pedál brdy zabírá až v dolní poloze tak jsem usoudíl že jsou zavzdušnění brzdy. Přední šly odvzdušnit v poho, zato zadní ne, prolil jsem soustavou dobej půllitr brzdové kapaliny al stále z okruhu vycházejí bublinky vzduchu. Usuzoval jsem na problém s hlavním brzdovím válcem jenomže on jej předcházející majitel nejspíše nedlouho měnil jelikož vypadá jako nový. Ví někdo kde by mohla být chyba?

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2005 19:16

Brzdový válec vypadá skoro pořád jako nový.
A co zadní prasátka,nesáknou někde,měl jsi sundané bubny?
Jinak projdi potrubí,jestli někde neteče.
Potom by to mělo jít v pohodě odvzdušnit.
Brzdoví válec většinou neodchází.

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2005 19:31

Když jsem dělával v servisu,často se nám stávalo,že brzdová soustava,která fungovala dobře a musela se rozdělat-třeba rezavá trubka ap.,nedala se znovu už odvzdušnit šlapáním na pedál. Každý válec,respektive gumičky stárnou a už to není to pravý ořechový.
Měli jsme na to mast,odvdušňování vzduchem-jeden z nás foukal do nádobky s kapalinou vzduch,pozor ale,jen malý tlak,a druhý povoloval odvdušňovací šrouby a nestalo se,aby to nefungovalo.
Vysvětlení je možná takové,že chod hlavního válce je v určitém rozsahu a jakmile ho chceme přinutit,aby fungoval v jiném místě,tak začíná problém. Gumičky při zpětném pohybu špatně kopírují povrch válce a přisávají vzduch. Tím,že před nimi vytvoříme stálý přetlak,jako v provozu,ony si sednou.

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 09:15

To by mě zajímalo. To jste měli nějaké udělátko na na to foukání toho vzduchu ? A na pedál teda nikdo nešlapal ?

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 10:21

Hele to je zajmavej námět na téma do Techniky...napiš jak jte to přesně dělaly docela mě to zajmá smiling smiley

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 10:27

udělátko na tlakování nádobky na brzdovku dělám tak že dám na kompresor hadici z autogenu a její konec přitisknu na ten mrňavý otvůrek ve víčku nádobky, musí se to ale foukat s citem :-)

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 12:56

a opravdu funguje???porád se dívám jestli není dnes nějakej APRIL smiling smiley) Co je to s citem?opravdu by mě to zajmalo,jelikož jsem taky odvzdušňoval řekl bych s 80% úspěšností ...

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 18:07

Není to žádný apríl,stačí na to i obyčejná pumpa z bicyklu. Jak jsem psal,ten tlak nesmí být velký,protože jinak to buď roztrhne nádobku a nebo ji to vytrhne od válce.
To,co píše vrabi,je vlastně to pravý ořechový.
Popravdě řečeno,u starších aut jsme to dělali skoro vždycky vzduchem,protože to bylo nejjistější.



Příspěvek upraven (22. 08. 2005 20:34)

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2005 21:16

Takže myslím že asi nebudu jedinej koho to zajmá: tzn. jeden fouká vzduch do nádobky zatím co druhej povolí odvzdušňovák a postupuje jako normálně ?je to tak?

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 18:33

Ještě je tady řešení,že bys byl chobotnice,ale to asi ne,takže potřebuješ další ruce.
My jsme na to měli třeba na Škodovky upravené víčko se šroubením na hadici a tlak přes redukční ventil,ale na jedno auto se ti to nevyplatí dělat.

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 18:34

Píšu k tomu sice se zpožděním, ale přidám si.U Wartburga 353 jsem také foukal do nádobky s kapalinou.Naklonil jsem se přes blatník, okraj nádržky jsem pěkně obejmul rtama a zatlačil dechem. Kapalina začala téct z těch rozvaděčů u chladiče a druhej to pěkně všechno oběhl a odvzdušnil.Takže i takhle to jde určitě i u Kadetta :-) a brzdovka nemá moc dobrou příchuť.Je docela dlouho v hubě cítit. To už benzín v hubě je lepší. :-)

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 20:01

Tak ještě jedna vychytávka - na Schade jsem měl dokonce víčko nádržky na brzdovku ještě jedno náhradní se zabudovaným ventilkem - pak stačí už jen hadice od kompresoru nebo ruční pumpička (okoukal jsem to od docela slušnýho mehanika:-)

Re: Odvzdušnění brzd
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2017 05:32

Takže to by šlo udělat i jako sám? Že bych s udělaným víčkem nadobku trochen natlakoval a pak si to sam šel odvzdušnit?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********   ********  **     **  **    ** 
 **  **  **  **     **  **         **   **   **   **  
 **  **  **  **     **  **          ** **    **  **   
 **  **  **  **     **  ******       ***     *****    
 **  **  **  **     **  **          ** **    **  **   
 **  **  **  **     **  **         **   **   **   **  
  ***  ***   ********   **        **     **  **    ** 
Powered by Phorum.