www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Vůle ve třmenu GM
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2005 08:38

Dneska jsem zjistil stranovou vůli v těch malých válečcích třmenu GM (viz červené šipky na obrázku).
Příčně chodí krásně zlehka i v ruce (zelená šipka), jen se třmen sám po posunutí dozadu vrací zpět do přední polohy, s tím jsem se ještě nesetkal a navíc má tu stranovou vůly.
Nikde nic neteče a brzdí to taky dobře.
Je to normální, nebo jsou ty malé válečky KO?
Díky

Přílohy: (70.1KB)  
Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 08:36

Jedina pricina ktera me v souvistlosti s touhle "stranovou" vuli napada, jsou vyrezly a tim padem volny valecky na kterych se trmen pohybuje. Ty valecky maji na sobe uprostred gumicku, ktera by tuhle vuli mela zmensit na minimum. Ta muze bejt a bejva K.O. jestli tam teda jeste vubec je..:-)

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 09:02

chcelo by to rozobrat a pozrieť na to prípadne tie valčeky ako aj gumičky vymeniť. Samotná gumička ti vôľu nevymädzí pokiaľ sú veľmi vybrúsené lôžka. Skús niekde zohnať ATE trmeny a máš po starostiach.

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 10:28

Dneska jsem měnil přední destičky a na obou třmenech je ta vůle úplně stejná,nechce se mi proto věřit, že by byly obě v háji, navíc ten kadett má najeto necelých 100tis.km a destičky byly sjeté krásně rovnoměrně. Žádné problémi, nebo klepání při brždění nepozoruji.
Díky moc za rady, nechám to zatím být, dokud se to nezačne projevovat nějak negativně.

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Maca (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 19:14

Já sem koupil sadu (ty válečky + gumičky + plechový víčka + vazelínu) loni, asi 500,- jedna strana. Až doma sem zjistil, že ty nový sou na průměru asi o 0,1mm menší a bez mazací drážky :-( No stejně sem to tam dal, rok to vypadalo dobrý, ale teď je to to samý, jak to bylo. Furt ty třmeny rozhejbávám, ale stejně se zasekávaj na pravý straně, na levý zatím v pohodě. No tak mě to nas....lo, že zejtra tam du dát ATE třmeny , snad už bude pokoj. Ale vyhodil sem za ně 4000,-, sem blbej anebo sou ty ceny fakt takový?

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 21:37

to radeji ani nechtej vedet .....!

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Maca (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 00:57

Nojo, tak už to vím. Su <> a ty prachy sme mohli prochlastat, no tak už co už s tim...

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 08:49

pokud se ti při brždění třmen neprojevuje klepáním, a nehřeje se nadměrně kotouč tak se na to vykašli, důležitý je aby se třmen volně pohyboval ve směru té zelené šipky, třmeny ATE se sponou co mám já z vectry 1,8 mají vedení plovoucího třmenu uložený v gumě, takže s ním jde docela dost kývat na všechny strany a přece to brzdí naprosto spolehlivě

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 17:42

to MACA.. nic. to neres.. :-) prachy stejne zas vydelame.... a celej zivot na to mame..

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: code @ C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2005 08:29

JJ, reknu ti, taky me dlouho stvali ty Brzdy co jsem mel na Kadorovi, tak jsem zasel na vrakac a stala tam nahodou Vectra 1.6, nebo 1.8 uz presne nevim a mela docela zachovaly ATE brzdy (predni), tak jsem koupil par asi za 900 a dal je na Kadetta a uplne bez problemu smiling smiley. Jeste jsem teda musel prikoupit nove desticky a kotouce..

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 06:33

já měl vůli takovou že to klepalo a dost mě to štvalo, tak jsem zjistil kolik stojí opravná sada a radši jsem koupil na doporučení členů kadett klubu brzdy ATE, jsou z kadetta o 4 roky staršího než mám já a brzdy ok, žádná vůle, chodí jak o život, ještě na ně hodit barvičku a je to :-)

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 09:18

Tak jsem koupil ATE brzdy se sponou z GSI 16V i z kotoučema Brembo za 1500kč, tak je ještě namontovat.
Bohužel jsem je koupil v pátek a v neděli jsem měl nehodu, kterou taky připisuji malému účinku GM třmenů :-(

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 14:31

Když už tady sleduji diskuzi na téma třmenů GM, se kterýma mám taky problémy, chtěl jsem se zeptat na 2 věci:
1) Mám v háji všechny ty gumky na válečkách třmenů (jsou vytahané a šprajcují se). Dají se někde sehnat jen ty gumky? Snad se prodávají celé ty válečky za cca 700 jedna strana - trochu moc za gumku!
2)Kdybych chtěl na mnohá doporučení vyměnit ty třmeny za ATE, ze kterých aut je možné je vzít? Měly je i nějaké Kadetty? Kuchal jsem teď nějaký KAdett r.v. 87 a byly tam jakési úplně jiné třmeny - něměly ty válečky, ale třmen se pohyboval na nějakých tyčinkách...

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 15:44

AD 2) tak jsem zjistil dle fotek v Technice, že ty třmeny ze starého Kadetta jsou opravdu ATE. Jen mě trochu zarazilo, že je to autě z r. 87. Majitel ho má od r. cca 91 a neměnil je...

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 16:49

Ta cena za ty nové prachovky je normální a tato oprava je opravdu na dvě věci. Raději kup ty třmeny ATE, já jsem koupil za 1500kč třmeny ATE se sponou z GSi 16V i s kotoučema Brembo, a až opravím auto po bouračce, tak tam hned pujdou.

Re: Vůle ve třmenu GM
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2005 16:37

tak už mám ty ATÉ namontované i s nováma kotoučema a destičkama, brzdí o hodně líp, prostě super, všem doporučuju.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   *******    *******   ********  
 ***   ***  ***   ***  **     **  **     **  **     ** 
 **** ****  **** ****  **         **         **     ** 
 ** *** **  ** *** **  ********   ********   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **   *******    *******   ********  
Powered by Phorum.