www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Emil (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 13:02


Čau všichni,

...zajímalo by mě, jestli máte někdo nějaké zkušenosti s namontovanou rozpěrnou tyčí? (která je uchycená na vrchu mezi předními tlumiči).
Jaké jsou jízdní vlastnosti s ní? (..průjezdy zatáček apod.)

Máte nějaké odkazy, případně kontakty, kde ji pořídit za rozumnou cenu?

Tady jsem něco našel:
ROZPĚRNÉ TYČE: (Opel Astra F)

[e-shop.rieger-tuning.cz]
INXX - 1590 Kč
----------------------------------------------------------------------
[www.speedpro.cz]
..za 1290 Kč (zlevněno)
----------------------------------------------------------------------

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 13:33

Podle mě je to aby když nabouráš na předek aby se ti nezkroutila karoserie
to je ale jen moje verze,jízdní vlastnosti se nezmění

Astra 96 1,7TDS TC4EE1


Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 13:41

Díky vrabimu máme odkaz: [www.kadett.cz]

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 19:52

nemáte někdo zkušenost jestly to pasuje i na kadetta 1,6D, který má vzduchovej filtr nad motorem?

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 20:59

Rozperna tyc v motorovym prostoru je kvuli krouceni karoserie v extremnich situacich (zpevnuje mysky ve kterych sedi person a drzi je stejne daleko od sebe) jako jsou treba dost prudky prujezdy zatackama apod.
Pri nehode to zadnej vyznam nema, naopak, pokud je tyc bez striznejch nejtu a nabouras, tak se to prenese i na druhej bok a je auto cely na odpis.
Napasovat jde samozrejme i do diesela, ale tam trochu postradam smysl, protoze zrovna motor 1.6D neni zrovna zadnej zazrak na sportovnejsi jizdu...:-)

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 05:10

Tak , tak Standa má pravdu. Je to výhoda v nevýhodě. Při průjezdu zatáčkama to znát je. Ikdyž ne nějak extrémně. Ale je. Ale horší vacianta je právě v tom že když se naboří jedna strana tak jde do háje i druhá. Jinak rozpěrná tyč se hodně projevý např. ve fačku. Ono totiž záleží na tuhosti karosérie. Když není nic moc tak rozpěrnýma tyčema jak ve předu nebo v zadu se to projevý prostě víc.

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 13:55

to jo, ale kdo nabourá kadetta že už jde pryč i hrnec, tak to neopravuje a když bude mít rozpěru, tak ta tu ránu nepustí tak dozádu jako kdyby tam nebyla.

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 07:03

Tak na rovinu - kdo jí máte v autě?

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 07:24

Ja...OMP Nastavovaci...Super vec! Kupim i do zadu! ASTRA F

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 09:17

Jedeš do Pávova? Jestli ne - kolik tě stála a máš kontakt?

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 11:58

Já ji mám taky a to dělanou zhruba podle vrabiho návodu. Jen jsem si vzdálenosti upravil podle sebe. Ale je tam.

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 13:49

stala me 2.500 a koupil jsem ji v Tuningu Znojmo

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Jochen (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2005 19:23

Mám Astu F sedan r.v. 1995, mám rozpěrnou tyč vpředu i vzadu. Jezdím na 205x45x16 a před jejich instalací se auto dost kroutilo. Teď je to super. Přední stála 1500 kč a objednali mi ji z Německa v Hradci Králové - Revillo tunning na letišti. Zadní jsem si vyrobil sám z nezezové trubky-cena 200 Kč i s vyleštěním.

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: klikot (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 14:56

jochen nemas planek nebo rozměry te zadni rozpery cos delal

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Kirko (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2005 08:11

Tak pánové. Skušenosť s rozperou na predku je asi u mňa taká: Všetko fungovalo O.K. až pokial na jedných pretekoch Kadett nekľakol. Odtrhlo sa rameno na pravej stane od karosérie. Keby som ju nemal tak to povolí na vrchu a sila sa rozloží a nič sa nestane. Ale rozpera drží predok spojený a všetko trpí dole. Tak keď sa vám v nejakej prudšej zákrute rozpadnú poloosy tak sa nečudujte. Povedzme si otvorene naše autíčka už majú nejakej ten pátek za sebou. Tak sme museli Káďu narovnat a ramená privatiť a vystužiť. Spojili sme ramená s profilom s karosériou a tieto profili ešte medzi sebou. Takze teraz je to až to správne orechové. Neviem či ešte niekdo dáva zaberať tak Kadettu ako ja. Kdo má Kadetta a ešte sa mu to nestalo tak to doporučujem ako prevenciu. Nabitú držku si nechcite ani predstavit.

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Jochen (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2005 17:40

to klikot
zadní rozpěrná tyč: celková délka 107 cm, středy šroubů jsou od sebe 103 cm. Posledních cca 7 cm na obou koncích jsem nechal smačknout na lisu, aby tyč nepružila. Ohýbat se nijak nemusí a v sedanu ani nezabere moc místa případným zavazadlům. Jo použil jsem 3mm nerez, ale je to zbytečně silný, hlavně kvůli lisování. Ze zadních tlumičů jsem jen sundal horní kovový misky, hned pod horní matkou a pak tam tyč padne jako ulytá. Při jízdě je docela znát, že zadek auta je tužší. Tak hodně příjemných zážitků a šťastných kilometrů.

Re: Rozpěrná tyč v motorovém prostoru mezi předními tlumiči
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2005 08:18

Tyč mám z duralu na předku, koupenou z rallyebazaru v Plzni za 1900,- přimo pro GSi 16V a auto se chova v zatačkach lip a nekrouti se. Jen ted mam strach po tom co psal Kirko...

[gsi.zde.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  ********  **     **  **    ** 
 ***   ***        **  **         **   **    **  **  
 **** ****        **  **          ** **      ****   
 ** *** **        **  ******       ***        **    
 **     **  **    **  **          ** **       **    
 **     **  **    **  **         **   **      **    
 **     **   ******   ********  **     **     **    
Powered by Phorum.