www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 05:56

Zdravim, jelikož jsem měl úplně sjeté destičky a dlouhou dobu se mi klepal volant při brždění, donutilo mě to k výměně kotoučů a brzdových destiček. Včera jsme se s kámošem pustili do výměny. Autům moc nerozumim a nevim proč, ale myslel jsem, že to klepání volantu dělá hodně křivý, nebo vadný kotouč, tak jsem neváhal a koupil oba nové. Kámoš při výměně zjistil, že kotouče jsou úplně vpořádku, bez vady, tak mi vyměnil akorát destičky. A klepání přestalo, paráda. Jenomže nevím proč, ale jelikož tam jsou nové destičky nebrzdí to tak jak má. Při selápnutí pedálu až na zem auto nejde hned do smyku, ale jakoby pomalu přibržďuje a brzdná dráha je celkem dlouhá. Ovzdušňovali jsme i brzdy a nic. Všimnul jsem si, že při brždění, když už jde auto do smyku, se zablokuje levé přední kolo ale pravé ne. Taky mi kámoš řikal, že bych měl vyměnit něco na pravým rameni nebo co, je to taková guma hned za kotoučem, v záhybu je napůl prasklá. Můžete mi někdo poradit ? Díky

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 06:17

Na dálku nejde posoudit, jak moc to brzdí nebo nebrzdí.
Každopádně chvíli trvá, než si nové destičky sednou (než se svým tvarem přizpůsobí vyjetým kotoučům), takže, pokud to brzdí jen o něco méně, může to být i normální a zlepší se to samo časem.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 06:21

Taky me napadlo že si zvykají destičky a za nějaký čas se to spraví, ale za jak dlouho. Doufám že to bude co nejdřív

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 06:24

Nebo to vyřeš výměnou třmenu -Delco za Ate (viz.kadett-technika brzdy)
Všichni tvrdí, že je to o 100% lepší.
Já to budu asi taky řešit, už mám předobjednaný kotouče a třmeny z GSi 16V s chlazenýma kotoučema a třmeny ATE se sponou

Přílohy: se%20sponou1.jpg (159.6KB)   se%20sponou4.jpg (90.2KB)  
Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 06:56

Jenom mi přijde divný, že když tam byly předešlé brzdové destičky, tak to brzdilo celkem dobřče (líp) i když se strašně klepal volant. Uvidíme časem, třeba se to zlepší

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 08:14

Všimni si, jestli se ti nadměrně nezahřívají brzdy.
Měl jsem kdysi problém, že se po výměně obložení začaly zasekávat brzdové válečky - brzdy se jízdou vyhřály a pak to najednou skoro vůbec nebrzdilo. Rozhejbali mi to a promazali, ale zlobilo to dál, tak to nakonec skončilo výměnou třmenů. Bohužel jsem v té době ještě nevěděl o třmenech ATE, takže tam mám ty Delca a celkově tedy nic moc i když to jinak funguje dobře...
Ještě mě napadá, že to může brzdit hůř, když jsou destičky a kotouče zaolejované...
Nerozumím tomu, proč se klepal ten volant - to bývá házejícíma kotoučema...

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 21:23

To Goci: bude to brzdit líp asi tak za 3 týždne ja som tomu trochu pomohol tak že som si našiel nejakú rovnú asfaltku rozbehol som sa a išiel som na dvojke udržoval som ríchlosť a zaroveň som brzdil lavov nohou s malími presávkami a oni si potom rýchlejšie sadnú.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 05:11

Jo díky, přijde mi že to brzdí čím dál líp. Taky jsem včera ttrochu pomáhal destičkám častějším a intenzivnějším bržděním. Ale pořád mi nejde do hlavy, že se mi od asi 110 km/h klepe volant a když z vyšších rychlostí začnu brzdit, tak taky. Kotouče jsou vpořádku, jako nové. To mi dělalo celou dobu s těma starýma destičkama a myslel jsem že po výměně to přejde. Kamarád mi řikal, že při té vyšší rychlosti to může být i silenlokama, tak nevim. Kola jsem vyvažoval minulý rok, tak si myslim, že tím to nebude.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2005 07:10

Zdravim, zjistil jsem že u pravého kotouče mám prasklou tuhle gumu -> [maca.pc.cz] je to hodně špatný nebo se s tím dá jezdit ?

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Vladol (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2005 07:34

asi myslis manzetu na homoklbe,nie? vymenit co najskor,je to spinava robota.prejdi navody tam to mas.kotuc je z druhej strany.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Vladol (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2005 07:38


Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2005 08:31

A může toto způsobit klepání volantu při vyšších rychlsotech? Můžou i vyjeté silenloky způsobovat klepání volantu při vyšších rychlostech? Kola jsem vyvažoval minulý rok, takže myslím že tím to nebude.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2005 20:16

Pokud měníš destičky, tak by měly chodit lehce a neměly by drhnout. Pak musíš rozhýbat z obou stran brzdový váleček.POZOR ABY NEVYSKOČIL. No a nakonec odmastit kotouče a pak musí brzdit obě strany stejně. Já rozhýbávám prásátka po každý zimě. Jednou za čas po příjezdu sáhni na disky,pokud budou horký je načase rozhýbat brzdový válečky, samozřemě pokud jsi zrovna nejezdil brzda plyn.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: jeník.kadett.1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 14:51

S novymi destickamy se mas vyvarovat prudkemu a intenzivnimu brzdeni 200-300km

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: david (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2005 07:54

goci:Heled me taky u 110km klepe strasne volant vubec nevim cim to je!uvidim az na to dam zimaky jestli to bude ve vyvazeni nebo v silenblokach.Dam vedet jak sem dopad!

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 14:39

Musím se taky přidat se stejným problémem. Mezi 100-120 km/h se mi strašně klepe volant. Kola jsou vyvážené v pohodě, navíc jsem to zkoušel s mnoha ráfkama a pneu a víceméně to bylo stejné. Čepy jsou taky dobé, kotouče celkem nové. Třmeny momentálně taky chodí normálně. Netušíte někdo, co ještě to může být?

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 06:39

měl jsem podobný problém. auto bylo po geometriji,brzdy nové(kotouče+destíčky) a kola nově převážený a stále to klepalo.stačilo dotáhnout poloosy a byl absolutní klid.měl sem tam vůli na otočení jednoho závitu.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 20:16

To zní zajímavě. Nedávno jsem zkoušel u stojícího auta trochu pokvedlat s poloosama a zdálo se mi, že nějakou vůli mají. Ale nejsem mechanik a absolutně netuším, jak to má vypadat normálně. Dík ale za tip, asi to nějakému mechanikovi ukážu.

Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: Mira_lbc (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2005 17:31

zdravim mam ten samy problem nad 100 to klepe do volantu a pred tim jsem to nechaval vyvazovat jeste neco kdyz pribrzdim je to klepani jeste horsi to vse nad 100 kdyz jezdim po meste tak je to v pohode a po precteni predposledniho prispevku jsem se sel na to podivat a je tomu tak obe polosy maji vuli ted bych chtel poradit jak se dostat na sroub??abych neco neposkodil jestli to je neco podobneho jako u skodovky tak to neni problem diky


Re: BRzdy špatně brzdí - nové destišky
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 08:55

Mira_lbc>jo je to stejné jako škůdka,tj. zajištěno závlačkou skrz poloosu.A jestli máš Káďu bez ABS tak to samé na zadních kolech.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********   ********   **    **   ******   
 **    **   **     **  **     **   **  **   **    **  
 **    **   **     **  **     **    ****    **        
 **    **   **     **  ********      **     **   **** 
 *********  **     **  **     **     **     **    **  
       **   **     **  **     **     **     **    **  
       **   ********   ********      **      ******   
Powered by Phorum.