www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 09:50

Včera jsem zjistil, že mám prasklý přední brzdový kotouč, takže sháním nové. Cenově se ovšem pohybují od 570kč/ks za Starline, pak jsou až kolem 1000 jiné značky a mnohem více. Chtěl bych se zeptat, jestli jsou ty starline dobré, nebo jestli nemám raději koupit použité originály z vrakáče za 500 a nechat přesoustružit. Je to na astru F 2.0 16V 100kW rok 96.


Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 12:01

maxime prosim te jestli chces menit kotouce tak jedine BREMBO! nebo ATE!
Cena super a neco vydrzi...ty starline si muzes koupit ale hned jdou do haje!

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 12:15

neee starline neee !!!! rozhodně ne na 2,0 16V, tyhle kotouče jsou pro starý dědky co jezděj 60 km/h a i těm se zkroutěj. objednej si v autokelly brembo nebo feroro (OZ). staré bych taky nekupoval, nepoznáš jesti nejsou zvlněné a může to být vyhozených 500,-. radši si ušetři na nový značkový, na brzdách se šetřit nevyplácí.

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 12:45

Dííky moc za informaci hoši, starline teda určitě nebudu kupovat. Bohužel nemám moc peněz a tak koupím nějaké ojeté. Když budou házet, tak je nechám sesoustružit.


Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 15:22

Maxmim. Kluci ti to už psali, KUP NOVÝ!!!!!! Jestli no name za 600,- tak jiný lepší za 1200,- se taky seženou..... A je to znát, ale až se ti ve 130 při brždění kousnou brzdy z křivejma kotoučema, v lepším případě se ti nic nestane, v tom horším ani ......nechci mluvit. a vím o čem je řeč.....

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 16:03

Tak, zrovna jsem přišel domů. Stavil jsem se podívat do Polska a měli tam nová bremba za 840kč/ks, tak jsem je hned vzal. Není co řešit, kdybych kupoval za 500 ojeté + poštovné + soustružení, tak jsem skoro na stejné ceně. Do Polska to mám kousek a mají tam super ceny snad na všechno, posledně jsem tam kupoval blinkry za cca 150kč/ks.


Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 18:40

Dej kontakt, kde to je ? Díky.

kontakt
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 19:42

Tak jmenuje se to MOTOZBYT
43-400 Cieszyn
Ul. Zamkowa 24
Tel./Fax. +48 33 8521002, +48 33 8520367
e-mail motozbyt@wp.pl

Je to asi 300m od hranic s Českým Těšínem, ale těch obchodů je tam více. Ještě nějaký autoland a taky jsou tam dva tuning shopy, v nich je spousta věcí taky mnohem levnějších. Vše kousek od hranic přímo v centru Cieszyna.


Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 07:08

Smarja, proc taky nemame takove ceny u nas...

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: opli.jenik (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 13:30

zajímalo by mě jestli tam nemaj třeba vrtané, to bych tam jel hned u nás to je tak 2500 kus :-(

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 13:38

Jestli tam ještě pojedu, tak bych se zeptal. Ale zkus tam napsat mail, oni rozumí i trochu česky. Když napíšeš parametry, co přesně chceš, tak by neměl být problém.

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 17:41

A co LUCASy (1600 Kč za pár větraných kotoučů)???



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2005 18:31

Ta bremba už mám na autě 2.den, nechal jsem tam původní destičky, ale zdá se, že už to sedlo. Vyměnil jsem i brzdovou kapalinu a brzdí to o poznání lépe než před tím. Mám ale pocit, že když se zahřejou brzdí mnohem lépe než studené! To mě dost překvapilo.


Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2005 09:05

Múj názor je,že když nové kotouče,tak i destičky.Jinak to jsou vyhozene peníze za kotouče...

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2005 09:40

Moje auto hodně dlouho stálo, zadní kotouče byly rezavé, tak jsem je nechal přesoustružit a krátce po tom se mi oběvila menší prasklina v předním kotouči, tak jsem přední koupil nové. Destičky byly sjeté rovně a ještě hodně tlusté, tak jsem je jen osmirkoval a nechal. Byla by škoda je vyhodit.


Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: pietttro (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 19:26

Připadáš mi Maxime bez urážky jako Alenka v říši divů. Nejdřív šetřit na tvou káru ojetýma kotoučema který když sesoustružíš tak se lehce dostaneš na min. tloušťku kotouče, a vyhodil bys zbytečný prachy a pak ta úvaha z účinností zahřátých brzd. Brzdy mají provozní teplotu někde až okolo set stupňů takže jejich větší účinnost v zahřátém stavu nemůže nikoho překvapit...vrabi napsal:

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 06:48

Nechci zakládat nové fórum tak poraďte, Brembo Max nebo ATE Powerdisk a co ke kterému kotouči za desky.

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Roman 16v (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 09:37

K ATE zase desky ATE...Brembo desky nedelaj...Takze bych tam dal feroda.
Ale radeji bych si vzal kotouce i desky ATE...

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 11:27

Tak sem si to také myslel. Brembo jsou mi sympatický, ale moc se mi nezdaj Feroda, takže ATE a ještě trochu ušetřím.

Re: Kotouče starline? Podezřele levné.
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 18:45

Mám ATE a spokojenost,mám u nich destičky Lukas, ale jsou na ně moc měký, tak že kup taky ATE, nebo Ferodo ale musí být trochu tvrdší, jinak na nich moc nenajedeš.
Bremba jsou trochu dražší, ale myslím, že efekt je stejný.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********   ******   **     ** 
 **     **  **     **  **        **    **  ***   *** 
 **     **  **     **  **        **        **** **** 
 **     **  **     **  ******    **        ** *** ** 
  **   **   **     **  **        **        **     ** 
   ** **    **     **  **        **    **  **     ** 
    ***     ********   ********   ******   **     ** 
Powered by Phorum.