www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Unavené pružiny?
Autor: tondach (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2005 18:16

Mám AstraF-sedan C16SE.Když jedu v plný zátěži je zezadu slyšet zvuky jako kdyby drhla kola o podběhy nebo o lemy.Teda jen v zatáčkách.Ve dvou,třech je to v poho.Tlumiče se na místě vrací dobře.Je nebo není to normální?A co s tím?Dát tvrdší péra?Díky za radu.

Re: Unavené pružiny?
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 15:26

Já mám dva sedany,péra jsou dost tvrdý,nemáš moc široké gumy nebo disk,který má špatný rozměr(myslím tím moc ven nebo dovnitř auta).
Já,když jedu ve čtyřech a v kufru mám metrák,tak bez problémů,pneu 175/70-13,disk5,5palce.

Re: Unavené pružiny?
Autor: lTondach (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 15:59

Pneu jsou 185/60-14 jak letní tak zimní,disky ocel.jsou origo,elektrony jsou 6".Tak jsem to koupil.Tak nevím.Ale kola jsou i v TP,tak by tam snad měla jít.Tak ted budu čučet Astrám po kolech,ale sedanů je zoufale málo.Tak dík za tip.

Re: Unavené pružiny?
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 21:09

Kdysi mi na astře trochu dřel výfuk o zadní nápravu, když jsem byl hodně naložený, třeba to bude i tvůj případ.


Re: Unavené pružiny?
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2005 14:14

To mně nenepadlo,musím to prohlídnout jaksi víc globálně.Ze začátku mi v zatáčkách dřely P zástěrky,dal jsem origo a byl klid.Každopádně dík za tip.

Re: Unavené pružiny?
Autor: lopuche (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2012 11:27

Ahoj můžu radu. Mam opel Astra F combi 96 před rokem jsem vyměnil zadní pružiny a auto je pořád dost nízké, když naložim 3 lidi dřu o zem, viděl jsem jinou Astru a ta byla dost vysoko, nevíte dá se to nějak podložit_-. díky.

Re: Unavené pružiny?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2012 21:18

A nedal si tam náhodou nějaké "tuningové" pružiny?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********   **      **  ********  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **      **    **     ** 
  ********  **     **  **  **  **     **     **     ** 
        **  **     **  **  **  **    **       **   **  
 **     **  **     **  **  **  **    **        ** **   
  *******   ********    ***  ***     **         ***    
Powered by Phorum.