www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Pomoc - montaz ramen
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 08:46

Kluci,

vsichni vite, co me trapi - zasveceni vedi, ze jsem na sve Cali menil predni ramena... po case se zacalo ozyvat divne bouchani pri rozjezdu a brzdeni. Povymenoval jsem kde co (cepy, tlumice a jejich ulozeni, klouby, poloosy, kotouce, desticky, silentbloky...) no a porad nic.

Az o vikendu jsem si rekl, posledni vec co jsem nevymenil byl silentblok prevodovky. Diky teto vymene musela dolu z casti napravnice - tudiz i zadni casti ramen.

Po vymene a zasroubovani ramen zpet a nasledne jizde, problemy se zdaly, ze utichly, ale za par km to zacalo znovu. - jinymy slovy, silentblok prevodovky to nebyl a jasne to uz ukazuje na ramena.

Totiz: vec kterou jsem zjistil uz pri montazi kdysi, je ta, ze "dira" v silentbloku ramene je proste vetsi, nez ten sroub (sroube je M12, original GM, novy). Proste to tam jde krasne namontovat, zasroubovat na fest, drzi to nehne se to, ale pri rozjizdeni a brzdeni to vydava rany (evidetni pohyb ramene v napravnici).

Tady pisou, cosi o vymezovacich pliscich
[www.calibra.cz]

jenze vymezovaci plisky jsou stejne k nicemu, protoze i ty plisky jsou vetsi nez sroub a tudiz to je to same.

PTAM SE TEDY: JAK SE SPRAVNE MONTUJI RAMENA, JAK SE VYMEZUJI PRIPADNE VULE???

Uz fakt nevim... a ty rany me fakticky uz s...ou sad smiley((

Re: Pomoc - montaz ramen
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 11:37

Jezdím s VA 4x4 bez plíšků a bez problémů. Ten zvuk bych musel slyšet, takhle se fakt nedá odhadnout, čím by to mělo být.Odkud seš??



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **         ********   ******   **       
       **  **    **   **    **  **    **  **       
       **  **    **       **    **        **       
       **  **    **      **     **        **       
 **    **  *********    **      **        **       
 **    **        **     **      **    **  **       
  ******         **     **       ******   ******** 
Powered by Phorum.