www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Cvaká řízení
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 15:39

Mám vůli v řízení, ale né z leva do prava, ale kolem osy hřebenu-na řízení se to neprojevuje jenom-hlavně na kostkách-to dost rachotí. Nevíte někdo jak na to?

Re: Cvaká řízení
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 15:34

Mívám to taky. Zespodu pod palubovkou je takový plastový kroužek, který drží osu volantu uprostřed v tom kovovém pouzdru, co je kolem řidící tyče( to pouzdro je myslím kvůli deformaci při nárazu). No a ten kroužek vypadne a sjede po tyči dolů a tyč se uvolní a má malou vůli, která se projeví tím, že po pohýbáni s volantem v klidu, hlavně ve vertikální ose to klepe.
Já jsem to tam nacpal zpátky a pomohlo to, ale už to vypadlo zase...

Já mám spíš problém s klepáním za jízdy. Už jsem to tu já i spousta dalších řešil, ale bohužel nic nepomáhá. Z toho důvodů nemá cenu zakládat nové téma, ale pokud někoho ještě něco napadne, budu rád.
Pro rekapitulaci: Kadett C16NZ klepe to při rychlosti 100-120 km/h. Ráfky jsou vyvážené (zkoušeno několik různých), čepy dobré, poloosy utažené, tlumiče nové, brzdy (i kotouče) OK, ložiska taky OK. fakt nevím. do servisu nemá cenu chodit, stejně by na nic nepřišli...

Re: Cvaká řízení
Autor: čelda (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 15:49

Honza D: A co takhle středící kroužky,pokud teda máš elektrony.Pokud elektron nemá stř.kroužek na náboji tak je nevystředěnej a pak hází.Měl jsem stejný problém. Opel má prům.náboje 56.6 mm. tak změř vnitřní průměr ráfku.
A jestli si někdo myslí že vystředí ráfek pouze šroubama tak je na omylu.

Re: Cvaká řízení
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 17:02

Problém není ve vibracích ale v hluku který vychází z hřebenu a šíří se příčkou do kabiny. Když zalomcuju za šrouby (nahoru dolu) co držej spojovačky v hřebenu tak to cvaká.

Re: Cvaká řízení
Autor: Honza D. (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 16:02

Tak to nevím. Jinak já elektrony nemám...bohužel sad smiley

Re: Cvaká řízení
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2005 07:55

Před ten kroužek, stačí dát utahovací plastovou pásku, aby nepadal, jinak to cvakání znám a je to v řízení ten plastovej běžec: buď je omačkanej nebo je už otlačená vodící trubka, sundej prachovku a nacpi tam velké množství grafitové vazelíny /mso4 nebo tak tušim/ prodávaj jí speciálně na klouby a řízení, pak se to uklidní asi na 10-15 tisíc kilometrů

Re: Cvaká řízení
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 13:46

Ať koukám jak koukám tak mě napadá jen "pouzdro ložiska" viz obr. ale to bymohlo jít dotáhnout ? Nebo se pletu ?

Přílohy: rizeni2.jpg (77.7KB)  
Re: Cvaká řízení
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 09:59

tam nic nevykoukáš, je to ta vodící část, nejlepe to uvidíš na autě / je to plastovej bílej běžec, nejde to koupit jako díl, prostě tam skus napatlat tu vazelínu a buď to víjde nebo ne, to pouzdro nemá cenu dotahovat, taky jsem to dotahoval, jestli jsi z prahy klidně ti ukážu vyndané řízení

Re: Cvaká řízení
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 14:17

Už mám jasno. To jsem potřeboval vědět- abych nevymejšlel vymyšlený.
Dík!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********  **     **  **     ** 
 **     **  ***   **  **        **     **  **     ** 
 **     **  ****  **  **        **     **  **     ** 
 **     **  ** ** **  ******    **     **  ********* 
  **   **   **  ****  **         **   **   **     ** 
   ** **    **   ***  **          ** **    **     ** 
    ***     **    **  ********     ***     **     ** 
Powered by Phorum.