www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Nízkej zadek
Autor: lukas (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 09:40

Mám na svým kaďáku sedanu 1,4ls šileně nizkej zadek a tak mi celý auto padá dozadu...tak bych potřeboval poradit jestli stačí koupit narmální pružiny nebo tam mám dát gsičkovy, jsou prý tužší a na větší zatížení. Díky moc

Re: Nízkej zadek
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 10:55

já mám pružiny z ascony 1,8, jsou ještě silnější a vyšší než gsi a pasujou bez problémů, nějaká tabulka s rozměrama pružin je na www.autoshop2000.cz, tak si to tam radši ověř, já jsem zašel na vrakáč a tak jsem z hromady vybral silnější péra, údajně z tý ascony. jinak péra lze podložit kusem vystřižený gumy co se z ní dělají dopravníky na uhlí (písek).

Re: Nízkej zadek
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 11:13

Podívej se, jestly nemáš na starých pérech prasklý poslední závit, občas k tomu dojede. Prokládání závitů pryží zrovna nepreferuji, protože tím se celkem zásadně změní jízní parametry a podložení taky mnoho nezachrání. Je lepší obětovat několik svých stokorun a poohlídnout se po jiných pérech.

Re: Nízkej zadek
Autor: lukas (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 11:59

a je lepší koupit normální pružiny na tu moji 1,4 nebo ty gsičkovi???

Re: Nízkej zadek
Autor: Tondach-sedanC16SE (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2005 16:49

To VRABI:co by jsi poradil mně?Řeším něco podobného v příspěvku 2.10.Akorát u Astry,fakt nevím jestli je potíž v ET,nebo spíš širší lemy.Jestli by tam taky nešly péra z jinýho typu.Dík.

Re: Nízkej zadek
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 06:05

to tondach: praktické zkušenosti s astrou nemám, ale určitě by to šlo, chce to vymontovat zadní pružinu, pořádně jí proměřit a pak jet na vrakáč shánět nějakou o trochu vyší a hlavně ze silnějšího drátu (jsou tam rozdíly v desetinách milimetru)

Re: Nízkej zadek
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 15:07

TO VRABI:Mužu dát na Astru 5-ti dveř. zadní pružiny s karavanu??Jde to nebo je to jiné??

Re: Nízkej zadek
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 19:14

Nevíte někdo která pružina je na co? Údajně obě Kadett HB 1,6

Přílohy: 543615.jpg (7.9KB)   543619.jpg (7.9KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **      **  ********   **     **  **     ** 
 **    **  **  **  **  **     **   **   **   **     ** 
 **        **  **  **  **     **    ** **    **     ** 
 **        **  **  **  **     **     ***     **     ** 
 **        **  **  **  **     **    ** **    **     ** 
 **    **  **  **  **  **     **   **   **   **     ** 
  ******    ***  ***   ********   **     **   *******  
Powered by Phorum.