www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zadní náprava
Autor: Sakal (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2005 19:50

Mam Astru F Caravan 92 (C16NZ)
Na zadní nápravě se mi na obouch stanách sjíždí zevnitř pneu. Je možné aby byl ohlý závěs (rameno) nebo trn na kterém je přidělaný buben? Nebo co může být jiná příčina? Co vím tak by auto nebo náprava bouraná být neměly.

Re: Zadní náprava
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2005 21:12

Být tebou, tak zkusím geometrii, protože to vypadá, že to auto před tebou někdo pěkně překládal........

Re: Zadní náprava
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 14:08

Problém bude v tom, (nevím jak u kombajnu, ale předpokládám že to bude stejný), že když to ta geometrie bude, tak na zadku s tím asi horko těžko něco uděláš. Podle mě asi vůbec nic. :-(

Re: Zadní náprava
Autor: Sakal (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 14:09

Když bude špatná geometrie tak zadní náprava štelovat nelze, nebo jo?

Re: Zadní náprava
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:52

Prostě to vypadá že je ohlá náprava= neopravitelná závada...

Re: Zadní náprava
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:54

Já právě nevím jak u kombíků, mám totiž hatchbacka. Ale jestli to je stejný (a já předpokládám že ano), tak zádní náprava nelze štelovat.:-(
S ní prostě nic neuděláš. Jediný štělování je to rozebrat, donést někomu šikovnýmu ať to nahřeje a zkusí srovnat. Ale moc šancí tomu nedávám, je to prostě risk. U nás to jeden maník dělá. A povede se srovnat tak jedna ze čtyřech,pěti. Takže moc velká pravděpodobnost to není no.:-(

Re: Zadní náprava
Autor: Sakal (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 18:10

dnes jsem se stavoval tady u nas v opraně.Majitel ma taky astru a říkal, že u své to měl taky.Prý měl ohlé ne závěs, ale až ty trny na kterých je uchycený buben. Tlumiče a pružiny jsou O.K. geometrie je špatná.

Re: Zadní náprava
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 18:14

Tady pomůže už jedině výměna, jinak se nedoplatíš na gumách....

Re: Zadní náprava
Autor: Sakal (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 19:48

A na kolik by asi ta výměna přišla? Teda myslím jen materiál.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******          **  **     **  **         **       
 **    **         **  **     **  **    **   **       
 **               **  **     **  **    **   **       
 **   ****        **  **     **  **    **   **       
 **    **   **    **   **   **   *********  **       
 **    **   **    **    ** **          **   **       
  ******     ******      ***           **   ******** 
Powered by Phorum.