www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Ruční brzda-seřízení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:26

Chci se zeptat, zda lze se snadno seřizovat ruční brzdu. Mě u Kadetta sotva brzdí někde na horních zoubkách.
Ptám se proto, že v chytré knížce je napsané, že se seřizují jen při výměně nebo rozebrání.
Mám doma Jawu 350, kde je vzadu buben a brzda se seřizuje takovou matičkou. Je to takto jednoduché i tady?

A druhý dotaz: Pokud budu chtít nahlídnout až na pakny, abych zjistil jejich stav, budu muset odvzdušňovat?

děkuju

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:28

Čtu si příspěvek od Tomina, podobné téma jako já. Omlouvám se, ale věřte nebo ne, ve vyhledávání jsem to zprvu nenašel.

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 19:08

U KAdetta se to šteluje podobně jako na Jawě,ale přesně na druhé straně. Lanovody vedou ke střednímu dílu výfuku, musíš sundat ten clovící kryt výfuku a pod ním na levé straně je ruční brzda, z té vede šroub s matkou na kterém jsou přidělané lana ruční brzdy. Stačí ten šrou dotáhnout a mělo by to být dobrý.
Nejdřív bych ale sundal buben a podíval se na stav obložení, pružinek a celého mechanismu.
Možná by nebylo od věci si za 100kč koupit všechny ty pružinky nový, celé to rozdělat vyčistit, pohyblivé části lehonce máznout nějakým mazadlem a vše složit zase dohromady a pak teprve dotahovat ruční brzdu.

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 05:16

Ok. Romane, prosím tě,
1) ty pružinky - co mám prosím chtít v obchodě, abych tam nevipadal za cvoka?

2) co je to clovící kryt

3) budu muset odvzdušnit? (když polezu až pakny?)

4) čím mazat, je to speciální vazelína na brzdy, nebo tam můžu dát grafitovou obyč. vazelínu.

Včera jsem se díval a študoval knížku "Jak na to", takže něco jsem z toho vyčetl. Jen jsem nepochopil při sundávání bubnu, odšrubuju myslím dva šroubky a pak něco odháknu šroubovákem?

Jinak moc díky

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 06:28

1) Ty pružinky se dají koupit normálně v shopu s auto díly, je to jako přísluženství, řekneš že chceš náhradní sadu pružin do zadních bubnů.

2) nad zadním i středním dílem výfuku je přidělaný plech, který odcloní horký vzduch od karoserie a drží na 4kusech.

3) odvzdušnit by se to ani snad nemuselo.

4) kápni tam trochu oleje ve spreji třeba WD40 apod. ale jen trošku, nesmí to nikde stékat nebo kapat, jen to trochu orosit.

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2005 06:32

Moc díky

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: kosta (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 17:27

kluci kluciproblem jako georgeeno ale mam astruF94 x16sz tridverak

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 10:40

Tato poradna je bez přehánění fantastická věc, ale někdy se opravdu musím chytat za hlavu! U toho jak seřídit ruční brzdu přece nezáleží kolik máš dveří a jaký motor ( snad až na vyjímky ). A navíc je to v principu stejné u většiny aut co tu brázdí silnice. Ale nic ve zlém, to jen reakce na poslední příspěvek. Někdy mi totiž připadá, že se tu řeší s prominutím úplné blbosti do nekonečna. Martin

Re: Ruční brzda-seřízení
Autor: DAvid (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2005 14:28

To Martin:
tak to mas pravdu ze tady nekdy najdes uplny p..... ,ale to je jen o tom kdo tomu rozumi a kdo ne ,ten kdo tomu nerozumi at si radsi zajede do servisu.
Cau



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **    **  **     ** 
 **     **     **     **     **  **   **    **   **  
 **     **     **     **     **  **  **      ** **   
 **     **     **     **     **  *****        ***    
  **   **      **      **   **   **  **      ** **   
   ** **       **       ** **    **   **    **   **  
    ***        **        ***     **    **  **     ** 
Powered by Phorum.