www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
kulový kloub - výměna
Autor: martin (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 21:09

Zdravím dobré lidi kolel opelů a chci se zeptat: Měnil někdo kulové klouby přední nápravy?? Chci se do toho pustit a nejsem si jistý jestli měnit celé ramena, nebo jen ty klouby? Pokud jen klouby, tak se ale musí odvrtat nebo odbrousit, já je mám na rameni přinýtované. Nikde jsem nenašel ani zmínku o výměně těchto kloubů. Ví někdo? Prosím. Hm?? Předem děkuji, Martin.

Re: kulový kloub - výměna
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 21:14

Prodávaj se jen klouby a jsou k nim pevnostní šrouby s matkama.Takže jak říkáš odvrtat a přišroubovat.

Re: kulový kloub - výměna
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 07:51

už to tu někde je. sundat kolo, srazit čep, vytáhnout poloosu (stačí z personu), pak zeshora navrtat hlavu dvou vnějších nýtů velkým vrtákem, tak abys nevtal do ramene nápravy protože se netrefíš do původní díry, po navrtání se do správné hloubky zeslabené hlavy nýtů odsekneš ostrým sekáčem.vnitřní nýt musíš provrtat zeshora vrtákem o průměru dříku nýtu skrz naskrz, tak aby upadli obě hlavy. pak vvtáhneš starý čep a nahradíš ho novým, k novému čepu dostaneš sadu pevnostní šroubů se samojistnými maticemi, já pro jistotu pojišťuji ještě závit lepidlem. při příští demontáži personu již není třeba pracně srážet čep z kužele nýbrž stačí vyšroubovat šrouby.

Re: kulový kloub - výměna
Autor: martin (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 10:44

Děkuji mnohokrát za rady, tak nějak jsem tušil, ale nebyl jsem si jistý, tak jsem to chtěl mít posvěcené od odborníků. Martin.

Re: kulový kloub - výměna
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2006 12:59

Ještě otázečka, dají se ty nýty v pohodě odvrtat na autě, nebo je potřeba sundat rameno? Čeká mě to tento týden, tak získávám informace.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: kulový kloub - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2006 13:02

To odvrtas na aute.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********   **     **  **    ** 
 **        **     **  **     **  ***   ***  ***   ** 
 **        **     **  **     **  **** ****  ****  ** 
 ******    **     **  ********   ** *** **  ** ** ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **  **** 
 **        **     **  **     **  **     **  **   *** 
 **         *******   ********   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.