www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Blokace zadních brzd
Autor: vjiri (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 20:39

Mám Kadetta 1.6 , r.v.1987.Nyní mi v servisu měnili zadní pakny + válečky.Po 3 dnech jsem přejížděl nerovnosti a zablokovaly se mi zadní kola.zastavil jsem a normálně rozjel.Za chvíli to samé.Druhý den nic,Jel jsem do servisu a vše v pořádku.Po měsíci se mi to objevilo znova.Omezovač brzdné síly na mém autě nemám.Poradte prosím.

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 12:55

Ahoj kadeťáci. Vlastním kadett 1,3i r.v.1988. Pri cúvaní mi blokuje zadné ľavé koleso. Pozorne som si prečítal všetky príspevky ohľadne podobného problému v technickej poradni, avšak riešenie som nikde nenašiel. Brzdy som rozobral, vymenil obloženie, všetko prečistil, avšak problém trvá aj naďalej. Nemôže byť problém v samonastavovacom mechanizme brzdy?PORAĎTE, ĎAKUJEM...

Re: Blokace zadních brzd
Autor: martin (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 15:16

Vypadá to na pružinky. Zkuste vyměnit všechny pružinky co tam jsou. Na Kadetta jsem je kupoval asi za 170 kč na obě kola. Jsou poměrně podceňované a opomíjené, ale už jsem se s tím dvakrát setkal a byly to ony.

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 07:40

Ďakujem za radu, boli to pružiny. Veľa úspechov

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2005 05:40

Ahoj, taky se mi vyskytl podobný problém jako Milanovi ale je to na Astře F rv. 97. Při couvání včera z práce se mi zablokovalo levé zadní kolo do smyku a nemohl jsem to rozjet ani vzad ani vpřed. Udělalo to ovšem zvláštně couval jsem asi tak 1m v pořádku a pak se to bloklo. Ruční brzdu jsem zataženou neměl a používám ji vyjímečně. Nakonec jsem to z kolegy z práce roztlačil brzda se uvolnila ale asi ne úplně (musela mírně přibrzďovat, ale při jízdě to nebylo znát), protože po příjezdu domů cca 30km zadní kolo bylo silně zahřáté a smrdělo. Myslíte si že to mohou být také ty pružinky, nebo co by to mohlo ještě být?

Re: Blokace zadních brzd
Autor: KLM (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2006 13:34

mam uplne stejny problem...vetsinou pri zastaveni auta se mi bloklo pravy zadni kolo a neslo s tim ani hnout...maximalne sem to tahal za sebou, kdyz jsem se snazil dostat z krizovatky...jel jsem s tim z Prahy az do Mostu a mel jsem hrozny nervy ze nedojedu...potom jsem vykoumal ze pri rozjezdu kdyz to bylo zablokly, tak jsem uplne zatah rucni brzdu a postupne povoloval az se to uvolnilo...kdyz jsem ji ale uvolnil moc, tak se to zase skublo...kdyz se mi to povedlo nastavit do odpovidajici polohy, tak se uz neseklo a po delsi dobe jsem ji povolil uplne a pri pristim zastaveni se to uz neseklo...zkusil jsem to doma rozebrat a kolo se neotacelo nijak zvlast zvolna a vydavalo takovy "šoupavý" zvuky...

...kdyz jsem to rozebral, tak jsem zjistil ze jedna celist zapadava do takovyho zlabku a tim se mi to asu uplne blokne...myslite ze by pomohli ty pruziny? to se prodava takle samostatne? ja ani neumim ty celisti rozebrat, ale rikam si ze je proste sundam uplne a jak sebevrah budu jezdit s brzdama na 3 kolech...mej jsem to totiz v servisu asi tak 2 dny pred tim nez to zaclo delat...delalo to i predtim, lae vzdycky se to povedlo uvolnit, kdyz jsem to rozjel

Re: Blokace zadních brzd
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 10:31

ahoj mam taky problem kdyz zastavim dam rucku a prsi tak se mi do rana prilepy paky a nejde stim odjet ma nove pakny valecky poradte mi na meila diky

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 11:09

Nechapu proc pouzivas rucku.

Re: Blokace zadních brzd
Autor: ONDRA (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 11:21

Nic proti Stando,ale ručka se používá na parkování nebo při rozjezdu do kopce,např moje žena se jinak nerozjede,mě se nikdy nestalo že by se mi přilepily pakny...nechápu,co se děje ,tak to sned napřed rozeberu,vyměnim pružinky,popř,válečky nebo prasátka,řádně vyčistim,zkouknu bubny atd,a pak teprve můžu říkat že je ručka na prd,jak to tady ztoho vyplívá.Neber to osobně...
Jinak 4 kotouče jsou 4 kotouče :-)

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 11:33

No dobre, na rozjezd do kopce (to je chvilkova zalezitost) u zensky to chapu, ale pri parkovani je to hola zbytecnost prave z techdle duvodu.
Nerikam nepouzivat rucku, naopak, v zatackach se kolikrat hodi...smiling smiley

Re: Blokace zadních brzd
Autor: ONDRA (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 11:56

Jo jo přesně tak v zatáčce na sněhu,na náledí ...to je krásná věc nedovedu si to bez toho představit :-) no ale manželka to v Corse používá víc jak šrajt páku...na semaforu,kopec,parkování...
Ale říkam uřčitě na něco dobrá bude,napřed zkouknout vyčistit vyměnit a pak aď někdo píše že je to kničemu,Corsu máme 5 let a ani jednou jedinný problém,mno a já co jsemměl kadetta tak se mi to nestalo no a na Vektrušce taky ne ale říkam 4 kotouče ....
Sorry jestli jsem někoho naštval... :-)

Re: Blokace zadních brzd
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2006 19:43

Pružinka,která drží samostav(shora dolů) musí být v čelisti z vnitřní strany,jinak se samostav přestaví víc,než má a kousne se kolo.
Tento problém jsem měl na Astře po koupi a až jsem pružinu dal správně,víckrát už to neudělalo-pořád stejná pružinka.
Mimochodem,žasnu nad siláckými řečmi o používání ruční brzdy.

Re: Blokace zadních brzd
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2006 20:55

Zablokování zadních brzd po přejezdu nerovností může způsobit vůle v zadní nápravě v ramenech(kontrola silentbloků), nebo příliš vyšponované lanovody páky brzy a nebo ty pružinky co už jsou vyzmáhané.
Lepení čelistí k bubnu se stává když je obložení od "Vietnamských" prodavačů a reaguje s ocelí bubnu chemicky v lepidlo.

Re: Blokace zadních brzd
Autor: combo (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 08:16

Zdravím, poradí někdo nešťastníkovi co mu zarezavěla ruční brzda a zablokovala kolo na opel combo, jak to uvolnit, dlouho to stálo. Díky

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 12:17

Nijak. Celé vymontovat (stačí lana pod autem + nutno sundat bubny) a lana vyměnit za nové.

To v ideálním případě!

Jinak zase vymontovat lana pod autem + nutno sundat bubny, lana prolít odrezovačem nebo brzdovkou, rozhýbat a prolít olejem a namontovat zpět. (pokud nemají poškozenou bužírku! Pak bužírku odmastit a zalepit třeba tepelnou izolačkou a "zatavit" aby tam nešla voda! Jinak je to zbytečná práce a po chvilce zase zareznou.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Blokace zadních brzd
Autor: combo (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 12:59

Díky za radu a jak se sundávají ty lana?

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 14:11

Blbě the finger smiley

uprostřed pod autem jak je ruční brzda jsou ukotvená kaže dvěma matkama které zároveň skouží na seřízení, a poté je potřeba rozdělat zadní kola (vytáhnozt buben) a pod zadní čelistí je třeba ty lala vyháknout z té čelisti. To je nejhorší práce! Ale zase aspoň člověk skontroluje obložení zadních brzd :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2007 07:03

TO fukin: Pružinka,která drží samostav(shora dolů) musí být v čelisti z vnitřní strany,jinak se samostav přestaví víc,než má a kousne se kolo.
Tento problém jsem měl na Astře po koupi a až jsem pružinu dal správně,víckrát už to neudělalo-pořád stejná pružinka.

Pokud je to opravdu tím tak to beru jako vynikající radu. V zimě jsem měl bloklé kolo a při roztahování jsem uraval zadní obložení. To jsem vyměnil včetně pružinek a jediné s čím jsem si nebyl jistý je jak má správně být výše uvedená pružinka (na každém kole jsem ji měl jinak, tak jsem si říkal že je to jedno). O víkendu se na to podívám jestli je tam mám dobře. (Vůbec by mě nenapadlo. že otočením svislé pružinky se dá samostav více přestavit)

Re: Blokace zadních brzd
Autor: djv (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2010 14:10

Nechápem prečo pri zaseknutom kole hýbete autom.

JEdna rada funguje to roky. Ja som to už použil aspoň 30-krát na rôzne autá.

Keď sa zasekne bubnová brzda nerob nič inšie ako zober VEĽKÉ GUMENÉ KLADIVO a poriadne sa na kolese vyblázni !!!

Do 15 úderov povolilo vždy a nikdy sa nič nezničilo. Mimochodom ja používam 2,7kg

Re: Blokace zadních brzd
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2010 20:33

Neni jednodussi to kolo sundat, a jemne poklepat ten buben eye rolling smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **    **  **     **   *******  
  **   **   ***   **  ***   **  ***   ***  **     ** 
   ** **    ****  **  ****  **  **** ****  **     ** 
    ***     ** ** **  ** ** **  ** *** **   ******** 
   ** **    **  ****  **  ****  **     **         ** 
  **   **   **   ***  **   ***  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **    **  **     **   *******  
Powered by Phorum.