www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Servo Astra teče
Autor: JirkaK (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 10:39

Poraďte mi prosím,jestli se dá opravit servo řízení u Opel Astra Caravan R.V.93.
Teče,spíš vzlíná okolo uchycení silenblokem na pravé strně.Při zatáčení to kvičí ,ale jinak funguje.
Hrozí poškození čerpadla bez kapaliny?


Re: Servo Astra teče
Autor: Tondach-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 14:04

Asi takhle,osobní zkušenost nemám,ale oprava vlastního čerpadla je popsaná tady v návodech,to vzlínání asi půjde řešit výměnou nějakého těsnění a to kvičení jsme tu řešili nedávno,mně to dělalo při plném rejdu vlevo.Už je zase klid.To si hoď do vyhledávače a projdi to.Ohledně dem. celého serva se ti určitě někdo ozve,kluci se povrací z víkendu a pořešíte to.

Re: Servo Astra teče
Autor: JirkaK (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 08:03

Tak jsem dolil kapalinu do posilovače a přestalo to okamžitě delat ty hrozný zvuky.
Každopádně bude potřeba opravit nebo vyměnit vlastní servo (Čerpadlo je v pořádku).
Koupit na vrakáču nebo nechat opravit?

Re: Servo Astra teče
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 09:54

to JirkaK: odkud jsi? můžu ti poradit (půjčit stahovák) nebo mám i jedno navíc...

Re: Servo Astra teče
Autor: JirkaK (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 13:58

Jsem z Brna-venkov.
email: jiko@razdva.cz


Re: Servo Astra teče
Autor: JirkaK (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 17:52

Takže servo už neteče:-)
Nechal sem si vyměnit servo za jiné,koupené na vrakáči.
Pokud by někoho zajímaly podrobnosti,tak napíšu.


Re: Servo Astra teče
Autor: Roman 16v (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 21:28

Jirko pochlub se jak to probihalo?

Re: Servo Astra teče
Autor: JirkaK (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2006 11:37

Co se týče opravy,tak v první fázi jsem se ptal v servisu na opravu a tam mi řekli že můžou vyměnit gufera,ale je to pracné (práce min.za 2000Kč).Nové servo by stálo přes 12 tisíc.
To servo se mi podařilo koupit na vrakáči (Blažovice okr.Brno-venkov) za 2500Kč.
Výměnu provedli již ve zmíněném servisu.
Pro seřízení geometrie museli vyměnit řídící tyče,protože nešly rozhejbat.
Celkově dalších 6000Kč včetně seřízení geometrie.


Re: Servo Astra teče
Autor: Kadlec (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 12:05

Opel Astra 1,7 TDi, motor Isuzu.
Dnes se servo rozpadlo, tak dekuji za jakoukoliv informaci.Dík

Re: Servo Astra teče
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2012 09:05

Četl jsem tady dva návody na opravu serva a rád bych se podělil se svojí zkušeností na Astře 1,6 X16SZR z roku 96. Před pár lety jsem řešil únik oleje přes hřídel k řemenici. Původní gufero 19x33,32x7,7 je speciál jen pro servo a nelze jej koupit. Ochotný pán v prodejně v Plzni dlouho hledal v katalogu a našel americké gufero s rozměrem 19,05x33,32x6,35 , které je určeno pro oleje . Gufero je rovněž dvouřadé a je užší ,takže nepojede již ve vyběhaných drážkách hřídele. Cena gufera asi 150 korun. Auto už s tímto ujelo asi 100 000 a bez problémů ani kapka.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  ********  ********   **       
 **    **   **   **   **        **     **  **       
 **          ** **    **        **     **  **       
 **           ***     ******    **     **  **       
 **          ** **    **        **     **  **       
 **    **   **   **   **        **     **  **       
  ******   **     **  **        ********   ******** 
Powered by Phorum.