www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Utržená náprava ?
Autor: jeník.kadett.1.6.D.A. (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 17:29

Moc tomu nerozumim.. tak se ptam. Jak se pozna utrzena prední naprava??
Pri jizde se mi prudce strhava volant doleva. a to z niceho nic. do zadny diry jsem nenajel. prislo mi to jako kdyz se spis zasekl brzdic ale horkej neni. Vim ze u uchyceni ramene na podvozku na levy strane to mam nahnily.. Kdyz jedu tak mi to prijde ze je v haji geometrie... Jeste jsem pod to ale nelezl.. je tma. zitra to musi vydrzet do prace...
Co by to mohlo byt ?? diky



Příspěvek upraven (04. 12. 2005 18:29)

Re: Utržená náprava ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 17:48

Prijde me tenhle dotaz trosku uspechanej. Nejdriv pod to vlez.

Re: Utržená náprava ?
Autor: jeník.kadett.1.6.D.A. (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 19:49

To urcite udelam.. ale prave se ptam, ze kdyby nekdo vedel a rekl co to je a bejt to neco nebezpecnyho tak s tim uz nejedu. zejtra to musi ujet jeste 50km.. Ptam se abych se ujistil ze se nesekne rizeni nebo co ... ale zadny zvuky to nevydava jen to zataci.. ani nepulzuje atd. az tam pod to vlezu budu vedet vic.. jojo

Re: Utržená náprava ?
Autor: jeník.kadett.1.6.D.A. (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 16:42

Tak jsem na to koukal ..je to tim ramenem.. drzi tam jen proto ze se to propadlo o kus nahoru. kolo jde cely sejdrem.... Jde to opravit??? dnes jsem mluvil s jednim klukem a rikal ze mam koupit jinou kastli.

Re: Utržená náprava ?
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 16:49

Opravit se dá všechno, ale většinou se do toho žádnýmu klempíři nechce, je to děs, navíc se špatně trefuje přesná poloha. Lepší by asi bylo sehnat si někde jiný auto bez TP. Nevím jak jsi na tom se stavem ostatních součástí auta, myslím že lepší by bylo jiné auto. Podívej se na mobile.de, třeba tam najdeš jiného v lepším stavu za rozumné peníze.

Re: Utržená náprava ?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2005 07:04

já zase preferuji vyvaření, všechno co koupíš bude v lepším případě chycený v horším to bude vyhnilý stejně jako to tvoje, když se to pořádně vyvaří tak máš aspoň záruku pár let klidného ježdění, už jsem to párkrát dělal, je to sice hnus, ale jde to, musíš si naměřit podle druhého kola polohu zavěšení, pak zafixovat rameno pomocí přivaření pomocných držáků, no a pak se vyvaří podlaha tak aby rameno bylo víceméně ve stejné poloze jak má být, po vyvaření musí auto na geometrii, cena za vyvaření se pohybuje kolem 2000,- za jednu stranu (u profesionála)

Re: Utržená náprava ?
Autor: jeník.kadett.1.6.D.A. (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2005 17:19

Dik za info protoze ja to budu muset nechat vyvarit... S tou jinou karoserii to nepripada v uvahu protoze jsem ji uz menil a tuhle mam pul roku a mam delanej komplet kufr, zadní nosniky, prahy a podlahu... takze to by byl blbej kseft. A dik za strucnej postup to si hned proverim postup toho cloveka kterymu to sverim... ;-)

Re: Utržená náprava ?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2005 20:19

Drzim palce, at to stoji co nejmin...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  **    **   *******    *******  
 **    **     **      **  **   **     **  **     ** 
 **           **       ****    **     **  **        
 **           **        **      ********  ********  
 **           **        **            **  **     ** 
 **    **     **        **     **     **  **     ** 
  ******      **        **      *******    *******  
Powered by Phorum.