www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Hluk pri brzdeni
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 12:17

Ahojte vsichni. Zhruba pred 2 tydny jsem zjistil, ze kdyz nastartuji auto a po rozjeti slapnu po brzdach, ozve se takovy divny zvuk, jak by predni desky drhli o kotouce. Brzdove desky jsou v pradku. Po ujeti par km to prestane delat. Dnes jsem vysledoval, ze by to mohlo delat zadni kolo na strane ridice. Parkrat zatahnu a povolim zucni brzdu a po nekolika zabrzdeni zvuk se odstrani. Co mam delat, jinak auto brzdi dobre. Jak nastali mrazi, tak jsem si myslel ze jsou brzdy ztuhle mrazem, ale delato i za tepleho pocasi. Rucni brzdu pomalu nepouzivam a v zime uz vubec ne. Astra F r.v.92

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 13:23

Jestli nejezdíš každý den tak to pravděpodobně dělají orezlé kotouče nebo bubny.

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Chroust (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 13:37

Možná by to mohla být právě ruční brzda. Opel v návodu k obsluze uvádí: "Při běžném brzdění vozidla za jízdy ruční brzda nespolupůsobí a tím se sama nečistí. Proto je zapotřebí čas od času projet s lehce zataženou ruční brzdou úsek zhruba 300m."
Zkus to a buď budeš mít po problému, nebo můžeš alespoň něco vyloučit.

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: David_V (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2005 11:40

Brzdový kotouče po povrchu oreznou a pak prvních několik zabrždění to trošku hučí, ale rychle se to ojede.

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2005 06:21

Jestli máš vzadu bubny , je to normálka v počasí od podzimu do jara - přes léto s tím není většinou problém - teď je mokro, zima a buben uvnitř zkoroduje - pokud nejezdíš každý den tak při prvním brždění slyšíš ten hučivý zvuk - pakny očistí tu rez a pak je už klid.
Podstatné je nenechávat zataženou ruční brzdu - pak pakny mohou přireznout k bubnu a hrozí při jejich utržení i poškození.

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 08:21

Čus,
mám úplně stejný problém.LZ kolo na mojí Astře F (X16XEL) vyluzuje podobné zvuky.Byl jsem z toho na prášky.
Astru mám dva roky.Jakmile přijde zima,začne to.Preventivně jsem si letos na jaře (březen 05) dělal G.O.brzd,ale teď v listopadu jak začaly ty plískanice,tak to mám zpět.Je fakt že po několika km ten zvuk zmizí,ale ten provotní rachot,to je brutus.
A to mám auto celoročně v garáži.Myslím si,ale že tenhle problém mají i jiné značky.Kolega má Megoše a dělá mu to taky.
Jasná věc je nezatahovat v zimním období ruční brzdu,s tím souhlasím.

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 09:04

Pro Bull. Jsem rad ze nejsem na tom uplne sam. Astru F vlastnim 5 let, ale za cele obdobi mi to nikdy nedelalo az tuto zimu. Planoval jsem po vanocich GO zadnich brzd, ale jak to ctu asi to nema cenu. Nepomohl by vymenit celi buben. Radim

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 10:16

To Radim: Me to dela taky, nic nemen, jen sundej bubny a poradne tlakem vyfoukej vsechen rez a bordel. Pak bude zase na cas klid.....:-)

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 10:45

To Zdenek: Diky moc, hned po svatcich se do toho pustim. Diky

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 11:23

To Radim: Ale neni od veci si to prohlidnout, zda to jiz opravdu neni potreba vymenit..:-)

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 11:33

To Zdenek: Stejnak uvaziji o vymene zadnich brzd, mam najeto 190 000km. Ikdyz se chystam zacatkem roku 2007 kupovat Opel Astru G 1.6. Ja ale rocne dost najezdim, tak 20 - 25 000 km. kolik to tak prijde penizku

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 11:39

Dneska jsem kupoval zadní obložení na Astru F,LUCAS cena 987kč na obě kola...

Re: Hluk pri brzdeni
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 11:45

NOVON: Diky za info, cekal jsem vetsi palku. To je v pohode, tak to urcite vymenim a koupim si desky do predu na jare je musim menit. Radim



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **      **  **      **  ********  **     ** 
 **  **  **  **  **  **  **  **  **  **        **     ** 
 **  **  **  **  **  **  **  **  **  **        **     ** 
 **  **  **  **  **  **  **  **  **  ******    **     ** 
 **  **  **  **  **  **  **  **  **  **         **   **  
 **  **  **  **  **  **  **  **  **  **          ** **   
  ***  ***    ***  ***    ***  ***   **           ***    
Powered by Phorum.