www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jaka pružina?
Autor: Eja (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2005 13:53

Zdarec řešim problem jakou pružinu dát na zadní nápravu Astru r.96 ,16 Combi původní je mrtvá už tam mam i podložky a stojí to za prd.Vprodejně náhradních dílu jsm vybral pár možností co by tam eventuelně šlo namontovat ale aby měly větší nosnost Originál díl má rozměr................... drát 14 pruměr157 výška270 a alternatyvy jsou..
15 158 272
17 151 265
16 150 279
14.75 157 257
Vrabi psal že dával silnější ať mi prosím napíše jakou použil .Jakou dát aby to nebylo zase moc tvrdý?? Zdar eja

Re: Jaka pružina?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 06:55

já mám ale kadetta, dal jsem tam péra z ascony 1,8 a jsem spokojen

Re: Jaka pružina?
Autor: eja (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 09:10

Dobře z kadeta ale jaký jsou hodnoty průměr výška šířka ,abych neměl zadek auta u stropu garáže.Dik.

Re: Jaka pružina?
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 12:02

nemam přesně stímhle zkušenost ale mam pocit že světlá výška vozu se takhle hne maximálně o centimetr, max dvam, tady jsou hodnoty zadní pružina
ASCONA 1,3-2.0i výška 232mm průměr drátu 14mm průměr pružiny 160mm, zesílená verze výška237mm průměr drátu 14,5mm průměr pružiny 164mm /vzhledem k tomu že to je standardní pružina



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **      **  **     **  **     ** 
 **     **  ***   ***  **  **  **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **** ****  **  **  **  **** ****  **     ** 
 *********  ** *** **  **  **  **  ** *** **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **   ***  ***   **     **   *******  
Powered by Phorum.