www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
jaký složení gumy?
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2005 16:46

Ahoj, chci se zeptat jaké je nejvhodnejší složení gumy pneu (tvrdší nebo měkčí)? aby auto mělo co nejlepší přilnavost a zbytečně nehrabalo při ostrých startech. Myslim v létě. Měl jsem obuté Bridgeston 195/50 a pak Michelin stejný rozměr a s Michelinkami auto zbytečně nehrabalo a sedělo líp. Slyšel jsem že Michelinky mají hodně tvrdé složení gumy. Je na tom něco pravdy?

Re: jaký složení gumy?
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2005 16:58

Člověče,takový starosti bych chtěl mít-nic ve zlým.

Re: jaký složení gumy?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2005 17:06

To Pavell : Sezen si zavodni gumy, nechaji se sehnat uz od cca 5000Kc spis vic, ale na sprintech a tou gumou neprohrabnes, teda pokud je spravne zahrata.

Jinak pro bezny provoz je nad timhle naprosto zbytecny premyslet.

Re: jaký složení gumy?
Autor: kosta (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2005 17:14

z odborneho hlediska je to zajimave v principu kdyz se to veme tak slozeni gumy zavisi na smesi materialu v zavislosti na teplote zpracovani v globalu to ale vypada ze jsou vsechny stejne ale neni tomu tak struktura kazde je jina a zavisla na leta overenych zkouskach te ktere firmy tak tady to mas a vis prd jak predtim jestli ti muzu radit tak si skoc na prednasku nektery firmy tady se resi prakticke problemy

Re: jaký složení gumy?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2005 17:51

Největší vliv na zbytečné hrabání při rozjezdu má takzvaně "mezikus"
to znamená -řidič!Z běžných gum tam můžeš mít jaký chceš,když budeš na rozjezdech ........., tak zahrabe každá.

Re: jaký složení gumy?
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 19:46

Stando dík za radu, koupím slicky. Jen mě zajímalo jestli s tím nemáte někdo podobný zkušenosti jako já.
To Brouček: nemůžu s tebou souhlasit, na tom jaký druh gumy máš na autě záleží a to podle mě dost. Pokud člověk umí jezdit, jinak je to samozřejmě bezpředmětný.

Re: jaký složení gumy?
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 21:18

Podívej se na testy ADAC, OAMC.

Re: jaký složení gumy?
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2006 08:07

jen bych dodal, ze zavodni okruh ma podstatne odlisny asfalt, nez bezna vozovka, tak aby jsi necekal pri koupi okruhovych slicku, ze budou na bezne silnici vyvadet ta sama kouzla, co na okruhu.

Re: jaký složení gumy?
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2006 12:41

cis muj osobni nazor je takovej, že na gumach zaleži moc a moc je to všechno se vším, ale od jistý doby si na gumach potrpím a to hodně, jelikož jsem 2x boural nepěkně a to diky špatnemu obuti a neuzpusobrni rychlosti takovým pneumatikam jaky sem měl.
Od te doby si davam bacha na značku.
Nikdy bych si už nekoupil barum bravuris nebo co to bylo takovej šit na zabití. Jezdim TOYO, MICHELIN, HANKOOK a ešte si vybiram jakej typ, těch pneumatik je hodně a člověk si musí rozmyslet jak jezdi a jak mu zaleži na bezpečnosti. Z me zkušenosti: hlavně ta pneumatika musí mýt aspon trochu tvrdé boky jinak to zahodit.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **    **  **    **  **     **  ******** 
 **    **  ***   **  ***   **  ***   ***  **       
 **        ****  **  ****  **  **** ****  **       
 **        ** ** **  ** ** **  ** *** **  ******   
 **        **  ****  **  ****  **     **  **       
 **    **  **   ***  **   ***  **     **  **       
  ******   **    **  **    **  **     **  ******** 
Powered by Phorum.