www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zadní tlumiče Astra G Caravan
Autor: guess (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2005 18:15

jsem majitelem Opel Astra G Caravan 1.416V r.v.1998. Normálně na G astrách jsou normální zadní tlumiče, ale já tam údajně mám tlumiče z F astry a ty jsou nějakým způsobem plněny tlakem z motoru na vyrovnávání při zatížení zadní části auta ...moc tomu nerozumím. Každopádně cena nového tlumiče je cca 14.000,-- Kč v Oplu(pozn. obyč tlumič 2.050,-- Kč!!) a to se mi opravdu nechce platit. Poradíte jak na výměnu za obyč. nebo je nějaká možnost repase těchto tlumičů? Děkuji

Re: Zadní tlumiče Astra G Caravan
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 06:56

Tak o tlumičích plněných z motoru jsem u Astry ještě neslyšel . Nedokáži si představit to potrubí od motoru k tlumičům a nějaké regulační prvky ....

Už na Astře F se ale vyskytovaly tlumiče, které se dle zatížení kufru dají doplnit vzduchem - ale ne z motoru, ale na benzínce z hadice se stlačeným vzduchem přifouknutím přes ventil, který je podobný tomu na kolech . Pak se autu zvětší světlá výška na zadní nápravě.

Tyto tlumiče je možné vždy zaměnit s klasickými - kapalinovými, či plynokapalinovými, které se dají mino servis Opel sehnat i za daleko nižší ceny ( já kupoval TRW - Kayaba a cena 1 ks zadního tlumiče na Astru Caravan F byla kolem 850 Kč ) .

Re: Zadní tlumiče Astra G Caravan
Autor: Lauda (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 07:27

Ta vybava u CARAVANu byla priplatkova, ale bohuzel si ji moc lidi nedokoupilo, pritom je to super vec.

Re: Zadní tlumiče Astra G Caravan
Autor: guess (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2005 21:55

No opravdu tomu moc nerozumím, je docela možné, že to budou ty plněné stlačeným vzduchem:-( Musím to hned zkontrolovat, i v manuálu jsem se dočet o nějakým ventilu někde u zadní svítilny. Jaký je rozdíl mezi kapalinovými a plynokapalinovými? A je tedy možné odpojit (a jak) mé stávající tlumiče za ty kapalinové nebo plynokapalinové? Děkuji Vám předem za jakékoliv info!!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   ********  ********  **        
 **    **  **     **  **           **     **    **  
 **        **     **  **           **     **    **  
 **        **     **  ******       **     **    **  
 **        **     **  **           **     ********* 
 **    **  **     **  **           **           **  
  ******   ********   ********     **           **  
Powered by Phorum.