www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Stavitelné tlumiče
Autor: vjiri (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 20:39

Mám Kadeta 1.6i rv 87 a je to prý dovoz CH.V kufru je ventilek,kterým by měli jít přifouknout tlumiče a případně trochu přizvednout auto.Mě to ale nejde a slyšít,jak vzduch uchází.Nevím,jak je rozvod.Prosím poradte.Dík.

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: Bocan (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 20:43

Co já vim, tak to funguje málo u kterýho :-)

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 22:09

Pokud nemáš prasklé gumové manžety tak bych se podíval po hadičkách k tlumičům. Mám ty samý tlumiče a zradu jsem měl v těch hadičkách. Jdi prostě po syčení, myslím že na 99% to bude hadičkama.

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2006 20:55

To by mně zajímalo, dalo by se na ty tlumiče někde podívat? Jestli je ovšem nemáš vyměněný za obyč jako já. Docela mi to chybí - viz starší debata.

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: vjiri (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2006 19:46

Tak jsem měl dnes čas kouknout na ty tlumiče a opravdu bylo prasklé vedení.Nevíte někdo,kde seženu nové a případně kolik stojí.
Předem všem dík.



Příspěvek upraven (23. 02. 2006 20:47)

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2006 21:27

Buďto někde sežeň tlakové plastové hadičky stejného průměru, nebo to vyřeš jako já. Ze staré brdové trubky kousek uřízni ,spíš kousek delší cca 5cm a tu trubičku tam vlep nějakým kvalitnejším sekundovým lepidlem. Pozor, namaž pouze tu plastovou trubičku ať jí při zasunutí neucpeš. Taky ty trubičky odpoj,pokud tím autem jezdíš, musíš to nechat dobře zaschnout, ty tlumiče by se tlakovali na nerovnostech a Tvá práce by byla zbytečná. Já osobně mám ty trubičky takhle lepené na dvou místech už dva roky a naprostá spokojenost. Toť má rada:-))

to Pavel J: Stav se do Opavy a můžeš koukat jak dlouho chceš:-) Nebo počkej na Milovice:-)

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: kusmanek (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 10:44

nemá někdo foto nebo podrobnější popis, kde se ten ventilek nachází. Někde jsem se dočetl, že vpravo v zadu. Mám F caravan 82 PS a ten zadak nějak moc sedí, tak nevím jestli mám unavené pružiny nebo vyfouknutý tlumič. Lehl bych pod to, ale ještě je zima a já nemám garáž. Dík za odpověď.

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 18:15

Jak říkáš, je vpravo vzadu jakoby v ohybu karoserie cca 5cm od plastu. Ještě jinak, když zvedneš ten "koberec" co kryje podlahu tak ho musíš vidět. Pokud tam není, tak máš smůlu, páč ho ve výrobě do tvého auta nedali:-( Stavitelnýmy tlumiči se nevybavovali všechny kombíky, aspoň myslím:-)) Každopádně, já je v kadettu kombi mám a je to super věc:-)) Tady máš odkaz, tak koukni
[www.opelastra.cz]

Re: Stavitelné tlumiče
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 18:22

Kdyby jste tak někdo narazil na tyto tlumiče za rozumnou cenu.
Kadett E HB



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********        **  ********  **     ** 
 **     **  **              **  **        **     ** 
 **     **  **              **  **        **     ** 
 **     **  ******          **  ******    **     ** 
  **   **   **        **    **  **        **     ** 
   ** **    **        **    **  **        **     ** 
    ***     ********   ******   ********   *******  
Powered by Phorum.