www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
zamrzle zadni brzdy
Autor: rockycz (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:12

Dneska se mi stalo ze mi zamrzly zadni brzdy (venku -25 stupnu), pri rozjezdu se proste zadni kola nechtely tocit, respektive nevim jestli jen jedno nebo oboje, na prave kolo z auta nevidim. Neda se tomu nejak predejit popr kde by mohl byt problem ? Rucni brzdu nezatahuji prakticky vubec ani v lete natoz v zime.

(Musel jsem pojizdet dopredu dozadu dokud jse to neurvalo, pak uz to bylo v pohode)

Astra 96, X16SZR


Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:16

občas to rozebrat a vyčistit...

Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 12:51

Jak píše vaurien, rozebrat vyčistit a vysušit. Podívej se jestli nemáš zazadu vypadlou zátku, může se Ti tam tudy dostávat do bubnů vlkost.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 19:11

Tak tak cez leto daj dole bubny zhod celú mechaniku brzd dobre to okartáčuj drotenym kartačom najviac ako to pojde natri odhrdzovačom a len bubny z vonkajšej strany nastrekni s farbou na brzdy(tak 2 vrstvy) Ja som to urobil ešte minulé leto a mám pokoj ručnú zatahujem a neprimrza (a to bolo v čera -20 hhh).caff konyk

Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: rockycz (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2006 09:45

vsem dik, na jaro to udelam, ted v zime bez garaze bych asi umrz smiling smiley), doufam ze to do jara nejak preziju smiling smiley

Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: IGI (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2006 05:53

to rockycz: dnes jsem dopadl stejně :-(

Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: Martin P (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2006 09:57

a ešte pokial parkuješ na rovine tak skús zastaviť bez toho aby si stlačil brzdu, ja napr. parkujem tak že prídem ku špalíku na dvore a tak pol metra pred tým sa snažím nestlačiť brzdu lebo vždy ked stlačíš brzdu, tak v zdu pakne ostanú kúsok roztiahnuté a ked ich nestlačíš tak sa to nemôže stať.
vlastná skúsenosť. smiling smiley

Re: zamrzle zadni brzdy
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2006 03:44

I já měl takový problém, asi jsem to nevyřešil moc ohleduplně, očistit bubny musím taky, ale jako nouzové řešení přežití zimy to funguje! Při jízdě "jemně", opakuji "JEMNĚ" na chvilku (5-10 s) přitáhni ruční brzdu. vlhkost se ti vysuší.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **         ******** 
 **   **   ***   ***  **     **  **    **   **       
 **  **    **** ****  **     **  **    **   **       
 *****     ** *** **  **     **  **    **   ******   
 **  **    **     **  **     **  *********  **       
 **   **   **     **  **     **        **   **       
 **    **  **     **   *******         **   **       
Powered by Phorum.