www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
ABS
Autor: dejvy (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2006 19:55

Ahoj, mám Astru F caravan 1,7 TDS (Isuzu) a nějak začíná dělat problémy. I při lehoučkým dobrždění třeba na naprosto suchý silnici mi do brzdovýho pedálu "pokopává" ABS. Kola určitě do smyku nejdou, kontrolka ABS nesvítí, jen ty divný zvuky jako by bralo ABS a kopání do pedálu. Kdepak je asi chyba??? Díky.

Re: ABS
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 08:31

To nemusí být ABS, ono stačí, když je zkroucený kotouč a mlátí to do nohy (i do volantu většinou).

Re: ABS
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 10:33

Mám ten samej problém prej mám dosluhující posilovač no uvidíme,jinak mi odešlo čidlo ABS ted mi to teda nefunguje a mám klid,možná taky odvzdušnit brzdy

Astra 96 TC4EE1

Re: ABS
Autor: dejvy (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 14:27

Brzdy prej zavzdušněný nejsou...


Re: ABS
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2006 11:19

No tak asi ten posilovač nebo jak píše David fakt netuším ale mě to začlo dělat když sem dal nové kotouče a desky

Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 19:58

Zkus odpojit jedno čidlo ABS aby se vyplo. Pokud to přestane tak hned zjistíš jestli to má na svědomí opravdu ABS nebo něco jiného na brzdách.
Jinak já mám ten samý problém, jen jsem měnil přední kloub. Budu muset upravit vzdálenost čidel od ozubení - prý má být 0.5mm a já tam mám minimálně dvakrát tolik. Ale před výměnou kloubu to fungovalo i s touhle vzdáleností tak nevím. Laborovat budu až se oteplí.

Re: ABS
Autor: dejvy (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 13:29

Tak jsem odpojil ABS (vyndal jsem pojistku) a to kopání přestalo. Je to teda v ABSku. Dokonce jsem zajel i do oplu na diagnostiku a ... chlapi podržte se ... všechno je v pořádku!!! Žádný chybový hlášení, všechno funguje tak jak má! Ale problém je v tom, že to kope pořád!!!
Kdo poradí co s tím? Díky!


Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 16:48

Pokud se nepletu, tak Opel jen vyčte regist závad což je to samý jako když si sám vyblikáš chyby. Pokud ti nesvítila kontrolka, tak neměli co najít.
Teď bych být tebou rozpojil konektory od čidel, zapojil do nich ohmetr a podíval se jestli jsou hodnoty při otáčení kolem stejné (velmi podobné). Jestli bude nějaké kolo hodnotou mimo, zkus vyměnit čidlo za jiné. Taky koukni na ozubení, jestli není viditelně poškozené a prohlédni jestli jsou čidla kolmo k ozubení.
Nic jiného mě nenapadá.

Re: ABS
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2006 19:16

Mě to dělalo to samý, nakonec jsem vytáhl ŘJ ABSka a je klid. Nejsem přítelem ABS takže mě to ani nevadí.

Re: ABS
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2006 21:14

Mě to dělá taky a řekl bych,že to tak má být.Už proto,že vám to v servisu řekli a taky,že je nás víc se stejným problémem,který vlastně není.

To Mišut: Myslíš si,že ABS není dobrá věc?To by mě zajímalo proč:-)

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2006 17:53

Tak normální to podle mě není. Když mi to dělalo poprvé, měl to na svědomí prasklý držák čidla ABS na předním kole. Čidlo nebylo kolmo. Po výměně O.K. Potom jsem nechal měnit přední kloub a závada je zpátky a vypadá to že je to to samé. Musel se obrousit držák a čidlo opět není úplně kolmo. Až se oteplí, tak si to zkusím předělat a uvidím.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **         ********  **    **  **      ** 
 ***   ***  **    **   **    **  ***   **  **  **  ** 
 **** ****  **    **       **    ****  **  **  **  ** 
 ** *** **  **    **      **     ** ** **  **  **  ** 
 **     **  *********    **      **  ****  **  **  ** 
 **     **        **     **      **   ***  **  **  ** 
 **     **        **     **      **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.