www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
rotržená manžeta
Autor: letrel (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 14:18

Ahoj,mám roztrhlou manžetu.Všim se si toho před nedávnem.Na kolik by vyšla oparava??Co by se stalo kdybych jí nechal rotrženou,odešlo by koleno nebo tak něco??Díky za odpověd.

Re: rotržená manžeta
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 14:58

a TY máš na kolenou manžety?:-) Já je mám na poloosách
Samozřejmě co nejdříve vyměnit! Jinak hrozí poškození kloubu poloosy
[www.kadett.cz]



Příspěvek upraven (02. 03. 2006 16:01)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: rotržená manžeta
Autor: Bocan (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 15:14

Já jsem na to házel bobek a ted mi poloosa zacala cvakat :-)letrel napsal:

Re: rotržená manžeta
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 15:18

To letrel:

Hnekda vyměnit. Pokud si to budeš dělat sám, tak tě to přijde na tu manženu + 2 objímky. Čili já nevím...cca 100kč. Možná snad ani néé.

Re: rotržená manžeta
Autor: Balcar (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 13:00

Odkazujete na postup podle Vrabi. Je to jiste vyskouseny postup.
Pokud jsem to dobre pochopil je zavlacka zabranujici vysunuti poloosy z kloubu pristupna po odstraneni manzety.
Neni pohodli prace na stole vykoupeno prilisnou demontazi?
Stacilo by odstranit vadnou manzetu, vytahnout zavlacku, rospojit spodni cep, na poloosu pritahnout svorku ktera posluzi jako operny bod ke stazeni kloubu (celeho naboje) s poloosy (zustane v diferaku) pomoci paky a popr. tomu jeste nejak "domluvit".
Nebo je problem jeste v necem jinem?
Ja se na to chystam. Uz mam za sebou ledacos (vcetne prevodovek i motoru) ale rad se poradim poripade podelim o novych postupech.
Dik za odpovedi.
P.S. Nebylo nad delene manzety :-)

Re: rotržená manžeta
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 13:13

No můžeš to vyzkoušet a pak poreferuj, osobně si ale myslím že vydání poloosy z auta už není až zas tolik práce navrch a nechat si pod autem téct vazelínu na hlavu a hledat téměř neviditelný háček ségrovky no nevím nevím ..... Teoreticky by to i mohlo jít tak jak popisuješ, nicméně jsem to takhle ještě nezkoušel.

Re: rotržená manžeta
Autor: Balcar (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 14:01

No fajn,
ja to prubnu a urcite dam vedet. S s prekazkami se pocita ale nevidim je neprekonatelne. Zalezi jen na pocasi nemam monterky s "klimou"

Re: rotržená manžeta
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 19:04

Pokud máš roztrženou manžetu,tak už máš kloub bez vazelíny a když si posvítíš baterkou,tak tu pojistku uvidíš a odjistíš.
Dělal jsem to,kvůli stejnému problému teď v neděli a i s umytím kloubu v benzínu a vysušením mně to zabralo max.jednu hodinku.

Re: rotržená manžeta
Autor: Rosta gsi. (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 19:09

jaka se tam ma davat vazelina?

Re: rotržená manžeta
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2006 18:46

Většinou ji dostaneš k manžetě,jako součást. Já používám A 00,nezasychá a voda ji v případě porušení manžety hned tak nevyplaví(je to ten zelený sopel). Ovšem,určitě ti někdo poradí lepší a hlavně dražší.
Když jsem koupil jednu z Aster,měla roztrženou manžetu a kloub už počítal,vyčistil jsem kloub benzínem,nacpal do manžety A00 a dodnes se ozve jen při plném rejdu a to ne vždycky.

Re: rotržená manžeta
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2006 05:31

ta originál vazelína je s grafitem, dělá jí např naše firma Mogul, má značení Mogul G

Re: rotržená manžeta
Autor: Rosta gsi. (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 07:47

Nasel jsem si ze delaj Mogul G2 a G1 tak jaky?

MOGUL G 1 - pro zatížená kluzná, případně i valivá uložení, která mohou pracovat ve vlhkém prostředí; má zlepšené „nouzové“ vlastnosti (obsahuje grafit)

MOGUL G 3 - pro silně zatížená kluzná, případně i valivá pomaloběžná uložení, která mohou pracovat ve vlhkém prostředí; má zlepšené „nouzové“ vlastnosti (obsahuje grafit)

Re: rotržená manžeta
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 06:09

Mogul Molyka G viz. [www.mogul.cz]

Re: rotržená manžeta
Autor: Vladislav Borovka (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 21:09

Před týdnem jsem si nechal vyměnit manžetu u pravé poloosy- tu u kola. Stála 110 Kč a za práci chtěli 700 Kč + DPH a ještě se s tím prý hodně zlobili, prý jim poloosa nešla demontovat.
Jinak je ještě jedna manžeta na druhé straně u diferenciálu. Její výměna je také problém jako výměna té u kola ?

Re: rotržená manžeta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 05:42

Postup pri vymene manzet je ve vsech ctyrech pripadech bohuzel stejne obtizny. Problem je v tom, ze pokud nekdo nevi o pojistnym krouzku, kterej drzi poloosu v klouby, dost se u toho nadre.
Jinak je to celkem pohodova zalezitost..

Re: rotržená manžeta
Autor: Rosta gsi. (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 14:41

Kluci jakou znacku manzety by jste mi doporucili?
Mohu mit Febi-Bielstein, Origo opel, a Spidan, Jedna se mi o to bay to chvilu vydrzelo.

Diky.

Re: rotržená manžeta
Autor: KAMIL (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2006 21:44

NEJLEPŠÍ JE ORIGO, JÁ POUŽÍVÁM SPIDANY A SU S NIMA NAD MÍRU SPOKOJEN, JE TO CELÁ SADA(NOVÝ POJISTNÝ KROUŽEK, 2 SPONKY, MANŽETA A TUK)

Re: rotržená manžeta
Autor: Rosta gsi. (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2006 12:46

Taky jsem si rikal Kamile ale sam spidan dodava do prvovyroby vecine automobilek dopoloosy takze si myslim ze by to mohlo byt ok.
Jelikoz samotna mazeta u prevodovky na astru gsi stoji u opla vic jak 500kc...:-((

Re: rotržená manžeta
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 16:30

Protože mám 10 let staré auto rozhodl jsem se preventivně vyměnit všechny manžety na poloosách. Objednal jsem je a k mému překvapení jsou vnitřní ( u převodovky ) gumové a vnější ( u kol ) plastové viz odkaz. Co si o tom myslíte, má cenu to tam cpát - vydrží něco.

[obchod.autokelly.cz]čísla%20karoserie:%20P%202733478,%20od%20čísla%20karoserie:%20P%205273485,%20od%20čísla%20karoserie:%20P%208202126

Re: rotržená manžeta
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 16:40

Jak může bejt plastová prachovka u kola,když je tam kloub???

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    ******   ********  ********   ******  
 **     **  **    **     **        **     **    ** 
 **     **  **           **        **     **       
  ********  **           **        **     **       
        **  **           **        **     **       
 **     **  **    **     **        **     **    ** 
  *******    ******      **        **      ******  
Powered by Phorum.