www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: kotoučová náprava
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2007 15:11

Naprava na ABS ma pripaveny diry pro cidlo a na kotouci ma zevnitr ozubeny kolo prave pro tenhle snimac.
Nevim presne jak vypada tohle na Astre, ale to uzubeny kolo by mozna slo prelisovat, ale s tema dirama nevim nevim jestli by ses trefil, protoze ty musi bejt presne tak, aby mezi zubama a cidlem byla ta spravna mezera jinak to nebude funguvat.

Re: kotoučová náprava
Autor: Buri (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2007 09:32

Takže bych si měl spíš tu nápravu sehnat z auta který abs mělo a nebo se na to vykašlat co??

Re: kotoučová náprava
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2007 10:21

Bylo by to asi podstatne jednoduzsi a bez zbytecnych problemu.

Re: kotoučová náprava
Autor: ROBIN (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2007 11:29

A JE MOŽNÉ DÁT ZADNÍ NÁPRAVU Z ASTRY DO KADETTA 3DVÉŘ? NEVÍM,ZDA TO SEDÍ? ABS KADETT NEMÁ A POKUD BY HO MĚLA NÁPRAVA,MŮŽE SE NECHAT JEN TAK NEVYUŽITÉ? NEBUDE TO MÍT ŽÁDNÝ DOPAD NA BRZDU? DÍKY

Bubny za kotouče
Autor: StreetRider (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2007 11:28

Nemáte někdo zkušenost s výměnou zadních bubnů za kotouče?Je to hodně velká a složitá práce?Mám Astru F caravan 97

Re: Bubny za kotouče
Autor: Tondach-Astra F C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2007 18:57


Re: Bubny za kotouče
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 10:59

Nějak nejdou načíst ty poslední fotky? je tam jen dlouhýý černý štráf až dolů? Poslední fotka je pohled na ten složený brzdový komplet na nápravě ze zadu se zašroubovanýma šroubama

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

kotučová náprava z gsi 2,0
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 18:43

Nazdar pánové,mám možnost levně koupit zadní kot. nápravu z kadetta 2,0Gsi, co všechno mám zkontrolovat až jí budu kupovat,aby nebyla nějak vylágrovaná,kolik je min tloušťka zadních kotoučů atd...Mám Kadetta C1,6NZ vpředu budou ATE s 256mm kotoučema. K tý nápravě mám šanci dostat i posilovač,předpokládám že asi budu muset vyměnit i ten,co? Předem děkuju za rady

Re: kotučová náprava z gsi 2,0
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 18:51

tak potom nezabudni aby tam bol aj záťažový regulátor na zadné brzdy, a min. hrúbka kotúčov? skús pohľadať na nejakom internetovom obchode akú má hrúbku nový kotúč a podľa toho, ale hlavne aby bol povrch pekný rovný nie doškrabaný s hlbokými ryhami po platničkách lebo potom bude treba dávať nové kotúče

Re: kotučová náprava z gsi 2,0
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 18:55

Posilovac na zadni napravu? A to je co prosim Te? Nikdy jsem o ni.cem takovem neslysel.
Pokud uz budes davat jinou zadni napravu, tak by nebylo vubec od veci ji zrepasovat, tzn. rozebrat brzdice, vycistit, vymenit gumicky, desticky a samozrejme i kotouce.
Jinak je to zbytecne placani prace a casu.
A vzhledem k tomu, ze zadek u Kadetta brzdi z cca 30ti procent, tak zrovna na 16ku nemaji kotouce dozadu vyznam, obzvlast kdyz tam nechces nic menit. Jinak se priprav ze budes muset vymenit i lanko rucni brzdy.

Re: kotučová náprava z gsi 2,0
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2008 20:27

nazdar asi jsem se špatně vyjádřil, nejde o posilovač jen zadní nápravy,myslím tím posilovač komplet celého brzd.systému. (zrejmě to se to správně jmenuje hlavní brzdový válec),ale myslím že se to dalo pochopit,psal jsem že k tý nápravě můžu mít i posilovač,co je na tom divnýho,nechápu proč místo rady na co bych se měl při koupi kotoučový nápravy zaměřit,tady vyskakujou takovýhle příspěvky,že co je to posilovač zadní nápravy. Každej co jenom zakopl o Kadetta ví že nic takovýho není. Když bude nekdo tak hodnej,prosím napište co mám všechno na tý nápravě zkouknout,na co se zaměřit abych nekoupil vylágrovanou nápravu a nemusel jí od základu repasovat! Jak je to s tím zbytkem brzdného systému z Gsi2,0 je lepší ho taky přikoupit k tý nápravě?

Re: Místo bubnů kotouče z 16V?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2008 17:32

Můžu se jen optat, jestli má význam dávat zadní kotoučovku do Kadetta GSi 1.8, už mi jedna stojí v garáži (kámoš zbořil autí, tak jsem jí dostal tak nějak vesměs za cenu šrotu)...nebudu pak mít ty zadní kola moc přebržděný-jak už se tu několikrát objevilo? Jinak ve předu mám brzdy ATE 256/24.
Dík za info Jarda

Re: kotoučová náprava
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 11:18

Je zadní náprava z Astry F stejná jako z Kadetta E? Jde hlavně o rozchod, protože teď mám vzadu už zaklepané lemy a další rozšiřování nechci (to bych potom přišel o to, co dělá Kadetta Kadettem - zadní rovný lem). Chtěl bych v létě na GSičku vyměnit bubnový zadek za kotoučový a rád bych časem dodělal i ABS. Ptám se jestli je to stejné jen z toho důvodu, že z Astry se bude možná lépe shánět. Případně ještě jedna věc, předpokládám, že by bude muset vyměnit i brzdový válec (při montáži ABS jesně, ale zatím mi jde jen o kotoučovku bez ABS).

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Místo bubnů kotouče z 16V?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2013 16:46

Docela se stydím, že jsme se před 3 lety ptal na zadní kotouče a ještě je tam nemám, ale sami víte jak to někdy je spinning smiley sticking its tongue out A to ABS nebude...zbytečný the finger smiley

Každopádně teď mám další dotaz k téhle výměně. Nápravu už dávno mám, ale nevím co s brzdovým válcem. Sehnal jsem jeden z GSI 16V, ale nemám k němu omezovače. Co jsem koukal na fotky po internetu, tak tam asi být mají. Nějaký nápad kde bych je sehnal?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Místo bubnů kotouče z 16V?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2013 19:37

m.artty:

Mohu ti s klidným svědomím a vědomím říct, že na kamrádově GSi 2.0 8V omezovač nebyl a brzdilo to krásně (měnili jsme kotoučovku za origo bubínky) smiling smiley...

Žádné extra přebrzdění se nekonalo...

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **   *******   ********  
 **   **   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **    **     **  **     **  **         **     ** 
 *****     *********  *********  ********   ********  
 **  **    **     **  **     **  **     **  **        
 **   **   **     **  **     **  **     **  **        
 **    **  **     **  **     **   *******   **        
Powered by Phorum.