www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
brzdný účinek
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2006 21:13

Zdravím, měl bych dotaz na brzdný účinek. Opel kadett 1.7 D caravan
Bzdový pedál jde celkem normálně i brzdný účinek se mi jeví docela dobrý,
jen když sešlápnu brzdový pedál rychle několikrát za sebou asi tak desetkrát tak ztuhne a brzdný účinek není skoro žádný.
Tak nevím co se s těma brzdama děje, jinak při prudkém sešlápnutí to
brzdí celkem vpohodě.
Píšu že vpohodě protože mám zatím vpředu brzdové třmeny GM.
Takže jestli někdo máte nějakou radu tak předem děkuji.
Jo a brzdovou kapalinu mám asi tak před půl rokem vyměněnou.

Re: brzdný účinek
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 06:31

Rosťo proč zakládáš nové vlákno o brzdách,když je tu už založené,stačilo se připojit?

Re: brzdný účinek
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 07:43

Aby pry rec nestala, skoda ze asi neumi cist, ale hned sem vyplivne nejaky pismenka...:-(((

Re: brzdný účinek
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 07:16

TO: Brouček a Zdeněk
Děkuji za odpovědi příště dotaz přidám k již vytvořeným a jinak děkuji za vaše moc mi pomohly vyřešit problém s brzdama!!!

Re: brzdný účinek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 07:24

Rosto nerozciluj se, tahle "kazen" je treba pro ostatni, aby se lepe orientovali v danem problemu a nemuseli hledat v nekolika prispevcich, ktere mohou byt a vetsinou i jsou, casove dost daleko od sebe.
Myslim si ze kdyz prijdu na nejake forum, je slusnost, ze si nejdriv prectu alespon nejaka zakladni pravidla (viz cerveny ramecek nahore) a nejdu hned bezhlave ze sebe sypat pismenka.

Re: brzdný účinek
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 07:34

To: Standa
Stando já jse samozřejmě díval na starší příspěvky, ale tento problém tam zatím nokdo nepopisoval tak proto jsem se na to ptal.
Nechtěl jsem svou otázku psát mezi jiné v kterých se řeší hlavní brzdový válec, nebo třmeny ate.
Jinak nic ve zlém a čauky.

Re: brzdný účinek
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2006 08:52

asi bych to typoval na vyběhanou vývěvu, která nedokáže při brždění které je rychle za sebou vyvynout dostatečně rychle podtlak

Re: brzdný účinek
Autor: Rosťa (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2006 10:20

To: Vrabi

No to mě ani nenapadlo, možná že to bude asi tím skusím se nejdřív mrknout na tu hadičku co vede k posilovači od vývěvy, ale nevím jak jinak
tu vývěvu vyzkoušet, než asi ji rozebrat nebo ji vyměnit za jinou.
Jinak ti moc dík za radu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********         **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **        **  ***   ***  ***   ** 
 **     **  **     **        **  **** ****  ****  ** 
 **     **  **     **        **  ** *** **  ** ** ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **  **** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **   *** 
 ********   ********    ******   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.