www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Tomíno (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 11:59

Mám nějaký nový problém....při zatáčení doprava se mě od pravého předního kola ozývá divné drnčení. Kolo jsem kontroloval, nikde o nic nedrhne a při zvednutém autě se otáčí volně , bez zadrhávání a bez zvuku i v rejdu.
Dělá to skutečně pouze jedno kolo , na druhé straně je klid.
Já to tipuji na ložisko , ale nechce se mě do toho .....

Plís o radu , radičku :-)) Díky

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 12:02

A ma to kolo vuli?? Mozna by moh zacit delat kraval i homokynetak.

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Tomíno (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 12:53

Staníku, kolo je bez vůle ...alespoň při lomcování mojí vší silou to na vůli nevypadalo .

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 13:02

No ja sem se jenom zeptal, treba kdyby nahodou...:-)
Lozisko by melo vuli kdyby se chtelo odporoucet. Spis bych to mozna videl na ten kloub.
Uvidis jestle se tu objevi treba jeste vrabi.

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Harampák (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 17:03

Kámoš měl to samý byl to kloub,vlastně oba najednou.Když sme měnili poloosu tak se ty klouby uplně rozsypaly.Taky to drnčelo při většim rejdu.

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Tomíno (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 05:31

Klucííí, díky za náměty, dnes s tím zajedu do servisu a uvidíme ... ještě mě napadl přední stabilizátor ... no nevím .-(
Doufám, že to zase nebude majland ... už jsem do autí od ledna nacpal 13 tisíc na opravy různých částí spodku ( nádrž, výfuk, pružiny, silentbloky ... )

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Brady (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 05:53

Mně se podobně projevoval prasklý držák stabilizátoru (oficiálně se, tuším, nazývá tyčka stabilizátoru - je to, ale spíš variace na kulový čep). Při plném rejdu a těsně před ním se totiž uvolněný konec stabilizátoru dostával do kolize s poloosou. Držák, který stál v Auto Kelly asi 380,-Kč, se dá v pohodě vyměnit svépomocí.

Astra F, X16SZR

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Máca (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 20:23

Před 14 dny jsem měl naprosto stejný problém jako Brady, u Zralého stál držák stabilizátoru asi 300 kč + pár pětek za podložky a gumové vložky. Před půl rokem auto vrzalo při plném rejdu, už si nevzpomínám na jakou stranu, ale vrzání vytvářelo dření čepu řízení o držák spojkového lanka. Stačilo trochu přihnout a bylo po problému.

Astra F, X16SZR

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: FrantaXX (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 12:16

Jo, taky jsem slyšel drnčení od levýho kola v rejdu, jenom při zatáčení doprava anebo při brždění (povětšinou jenom z kopce), při zrychlování ne ... taky jsem si myslel že mi drhne kolo, anebo že je něco špatně s brzdama, ale nic jsem nenašel ... a dneska na STK mi řekli že mam utrženej stabilizátor tak tam musim znova :-(

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: FrantaXX (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 12:18

... (ještě k předchozímu - zvláštní je, že to bylo slyšet od levýho kola kde jsem nic špatně nenašel, ale utrženej je stabilizátor na pravým kole)

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Tomíno (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 12:36

All - tak je po problému, v pátek vyměněny pro jistotu oba držáky stabilizátoru - tyčky - ta u pravého kola byla prasklá a drnčela o poloosu.

A je po problému .-))

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: FrantaXX (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 13:06

ovšem vůbec netušim jakou tam má ten stabilizátor funkci, tomu moc nerozumim, tj. jak moc je nebezpečný s tim jezdit, než se to opraví ... ?

(samozřejmě je mi jasný že něco stabilizuje, ale netušim co, jestli kola, nebo zatáčení, nebo brzdy ... ?)

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Tomíno (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 06:24

Tak to ti nepovím, třeba se ozve nějaký technik ...ale jestli to tam konstruktéři od Adama dali, tak to nějakou funkci musí mít a jezdit s něčím utrženým bych dlouho neriskoval ( nehledě na tu zvukovou kulisu, která moc příjemě nezněla )

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 06:44

S utrzenym stabilizatorem se jezdit da, ovsem jen v pripade, ze Te nebudou vadit pripadny zvuky, ktery muze vydavat a ze auto bude vic "plavat" v zatackach.

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: FrantaXX (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 09:00

Jo, už vim že stabilizátor je tam kvůlivá náklonům karosérie v zatáčkách (tj. aby se to tolik nenaklánělo). Ale nějaký velký "plavání" jsem zatim nepozoroval, a zvuky taky žádný výrazný (akorát právě při zatáčce doprava a zároveň přibržďování od levýho předního kola, což jsem myslel že tam to kolo někde drhne, a přitom je utrženej u pravýho kola) - při zrychlování (i v zatáčkách) a běžný jízdě neni slyšet ani se neděje nic nějak extra mimořádnýho. No ale opravit to samozřejmě hodlám co nejdřív smiling smiley

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Josef (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2006 15:04

Dík za uklidnění, přesně ten samý problém. U levého kola utržený stabilizátor. Podotýkám, že rány to jsou pořádný. U mne se nejednalo o drnčení ale dost intenzivní rány. Astra Caravan x16xel

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: aeon (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2006 17:48

zdravim...stim stabilizatorem...je znat když mam predek snizovanej(skraceny pruziny)kdyz sou ty gumy na tyci vymačkany????da se pouzit z neceho jinyho????STIM plnym rejdem,Kadett C16NZ,kdyz ho vytocim na max tak se mi nevraci..nejdriv de tezko a pak jako kdyby tam zapadnul a muzu si dat ruce do kapes a jezdit dokola.....

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: aeon (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2006 18:00

jeste se chci zeptat. tvrdot ty gumy...??.je to samotna guma nebo ma v sobe kov pouzdro????

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: KAMIL (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2006 20:17

Guma je samotná bez pouzdra a pokud ji máš vymačkanou, tak se prodávají v celý sadě i s tyčkou(nebo bez ni) za pár korun. Co se týče volantu, pokud máš dobře nastavenou sbíhavost, tak je u oplů normální, že točení je napřed tuhý a v určitým bodě se to začne točit pomalu samo, usnadňuje to velký zatáčení. Já mám doma 2 Kadetty a na obouch je to taky tak a kamoši maj to stejný, takže řízení máš v pořádku

Re: Drnčení při plném pravém rejdu
Autor: Honzam (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2006 11:38

Já už nějaký čas slyším při jízdě v zatáčce doprava drhnutí od levého zadního kola. Mohl by to být taky stabilizátor? A je u zadní nápravy vůbec?
Laicky jsem kontroloval zadní tlumiče a pružiny a nic jsem nezjistil. Díky předem za případné rady a názory.


Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **              **  **               **  ******** 
 **              **  **    **         **     **    
 **              **  **    **         **     **    
 **              **  **    **         **     **    
 **        **    **  *********  **    **     **    
 **        **    **        **   **    **     **    
 ********   ******         **    ******      **    
Powered by Phorum.